Ozdravný pobyt v Bulharsku pro zrakově a tělesně postižené studenty


Díky společnosti REAL SPEKTRUM odletěla do Bulharska Petra Vitnerová, studentka, které jsme uhradili ozdravný pobyt.
V malebném komplexu na rozhraní Slunečního pobřeží a Nového Nesebru strávila spolu s dalšími žáky z brněnské Střední školy pro zrakově postiženou mládež pár červnových dní.


Zájezd byl určen pro zrakově a tělesně postižené studenty a žáky se specifickými poruchami učení ze sociálně slabých rodin. Pobyt, jehož cílem byla rehabilitace, rozvoj motoriky, samostatnosti a potlačení negativních vlivů působících na studenty, podporovalo Občanské sdružení VIDEOR. 'Přínosem ozdravného pobytu bylo zapojení postižených žáků do sportovních činností, relaxačních cvičení, prostorová orientace, zvýšení fyzické i psychické zdatnosti a upevnění kolektivu,' vysvětluje organizátorka pobytu Pavla Holubová a dodává, že mořské prostředí má velice příznivý vliv na zdraví žáků.
'Na Bulharsko se velmi těším, zvláště na moře. Už jsem byla na ozdravném pobytu v Chorvatsku a moc se mi líbil. Nejvíce mě zaujala plavba lodí,' svěřuje se se svými pocity Petra Vitnerová. Pro šedesát žáků, mezi nimiž byli i vozíčkáři, nevidomí a autista, byl připraven zajímavý program. Nejen že si osvojili adaptaci v cizím prostředí, procvičili se v angličtině, ale i vyzkoušeli správný zdravý životní styl.

Nenašli jste to co hledáte?
Zavolejte zdarma

800 800 099

REAL SPEKTRUM, a.s.
sídlo : Náměstí republiky 8/656, 110 00 Praha 1, Staré Město
provozovna a adresa pro doručování: Lidická 77, 602 00 Brno
IČ: 25 31 47 18 DIČ: CZ 25314718
zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze,
oddíl B, vložka 6807
e-mail: rs@realspektrum.cz