Generální partner II. ročníku konference Franchising & a sítě realitních kanceláří


Celostátní konference 'Franchising & sítě realitních kanceláří', která proběhla v Praze v hotelu Novotel, se zúčastnilo přes 80 realitních profesionálů - zástupců malých i největších realitních kanceláří - samostatných i propojených do sítí. Český institut pro franchising již podruhé účastníkům nabídl prestižní profesní platformu pro vzájemné osobní setkání, prezentaci dosažených výsledků a tolik potřebný vzájemný dialog nad společnými problémy. Franchising byl na setkání představen jako jedna z forem síťové spolupráce realitních kanceláří.


Během konferenčního dne postupně vystoupili zástupci největších sítí realitních kanceláří, kteří zastupovali známé české realitní značky: AAABYTY.CZ, Realitní společnost České spořitelny, REAL SPEKTRUM, Realitní kancelář STING nebo M&M reality holding. Za nadnárodní realitní sítě vystoupila zatím jen realitní společnost - ambiciózní RE/MAX Česká republika, který v roce 2006 tuto 'ligovou soutěž' odstartoval a zatím je lídrem pro český trh.


RE/MAX nepoměřoval jen velikost svých realitních sítí, ale také představil své vize a strategie a dlouhodobé 'recepty na úspěch'. Nejčastěji se hovořilo o výchově a motivaci svých realitních makléřů a o péči o klienty; druhým často frekventovaným tématem bylo budování značky a marketingová podpora získávání zakázek. Z některých vystoupení bylo zřejmé, že podnikání realitních sítí prováděné 've velkém' si vyžádalo používat kvalitativně nové postupy ve stylu řízení, ve strategiích i ve využívání lidských zdrojů.


Závěrečná diskuse nazvaná 'Co je nutné a co je možné v realitních službách změnit?' se nevyhnula tématům, která obor realitních služeb pálí dlouhodobě. Účastníci se ptali a zástupci velkých realitních sítí na ně odpovídali. Nejvíce se diskutovalo o 'přetahování' realitních makléřů mezi jednotlivými kancelářemi. Převážná většina zástupců realitních sítí i samostatných realitních kanceláří považuje oslovování makléřů z jiné kanceláře 'napřímo' (emailem, telefonicky) za neetické, i když připouštějí, že k pohybu makléřů mezi kancelářemi docházet bude vždy. Další otázky a nedořešená témata jen dokazují, že mezi subjekty na realitních trhu je nutný další dialog.


Po skončení konference pozval pořadatel Český institut pro franchising a zlatý partner konference REAL SPEKTRUM na neformálním setkání asi dvacítku majitelů a vrcholných manažerů největších realitních sítí a několika největších realitních společností z celé České republiky. Setkání v tomto obsazení mělo v historii českého trhu realitních služeb historickou premiéru. 'Velcí', kteří se většinou až dosud osobně neznali, se setkali a více než dvě hodiny spolu velmi živě diskutovali. Schopnost a ochota největších hráčů 'spolu mluvit' může být perspektivním začátkem ke společnému pozvednutí kvality i dobrého jména oboru podnikání nazývaného 'realitní kancelář'.

Nenašli jste to co hledáte?
Zavolejte zdarma

800 800 099