Kanceláře v Brně: Najděte si tu pravou pro svou firmu

 

Hledali jste v posledním roce místo pro svou firmu? Pokud jste ho našli přesně podle svých představ hned napoprvé, tak patříte k těm šťastnějším. Pronajmout si v Brně kancelář není jen tak a situace se mění každým rokem.  

Už najít si byt v Brně je pěkná honička, ale co teprve kancelář. Tady se rada odborníka vyplatí víc než kdy jindy. Kancelář musí splňovat spoustu kritérií, například velikost prostor, dostupnost pro zaměstnance, parkování, služby v okolí, odpovídající standard vs. cena nájmu.

Nabídka kanceláří je vyšší než loni

Důvodů, proč je na trhu v nabídce více kanceláří než loni, je více. Za poslední roky se v Brně začalo stavět několik kancelářských budov a jejich výstavba byla dokončena právě letos. Tento fakt je jedním z důvodů, díky kterým se nabídka kancelářských prostor zvedla o 30 %. 

Dalším faktorem, který ovlivňuje vyšší nabídku kanceláří, mohou být úsporná opatření ze strany některých firem. Například v podobě stěhování do menších nebo sdílených prostor. Důvod je prostý - inflace a vysoké náklady na energie. Předpokládá se, že mezi malými a středními firmami bude trend úspornějších kanceláří i nadále pokračovat.

Mírný růst nabídky je viditelný i od začátku letošního roku. Zatím nejvyšší hranici nabízených kanceláří zažil brněnský trh letos v květnu. Od té doby zvládly některé z volných prostor najít nové nájemce.

Jak je to s cenou v centru?

Širší centrum Brna, sahájící zhruba po velký městský okruh, je stále nejvyhledávanějším místem k pronájmu kanceláří. Ovšem tlak na nájemce ze strany pronajímatelů z pohledu ceny pronájmu se neustále zvyšuje. Pronajmout si kancelář v centru tak můžou zejména technologické firmy a nové firmy na trhu. 

Mezi nové firmy, které přes naši službu donajmu.cz našly svou kancelář, patří například Iresoft, Tescan, Columbus Energy, REXONIX solutions, GIANTS Software nebo Touchless Biometric Systems. Ideální prostory našly v brněnských trojčatech na Šumavské, v prestižním kancelářském komplexu Triniti Office Center, Purkyňka Offices nebo CT Park Ponávka. 

Poptávky po kancelářích? I na Facebooku

Život bez sociálních sítí už si dnes jen těžko dokážeme představit. Kromě videí tancujících teenagerů tu můžete najít i velmi zajímavé obchodní příležitosti. Víme, o čem mluvíme. Tak třeba zájemců o kanceláře se to na našem Facebooku jen hemží. Většinou jde o majitele či ředitele firem, kteří známou sociální síť využívají často právě pro pracovní účely. 

Služba donajmu.cz

Donajmu.cz je portál, kde sdružujeme nabídku většiny brněnských kanceláří, a dokázali jsme díky němu za první rok zajistit kancelář pro více než 200 firem. Každá nemovitost má svého specialistu, kanceláře se pronajímají bez provize a v nabídce naleznete také neveřejné nabídky. 

Pokud zrovna opouštíte svou kancelář, nebo hledáte nového nájemce..  

Hledáme místo pro showroom, kancelářské prostory, obchodně/skladovací prostory, ale i taneční sál. Jednotlivé potenciální nájemce, a co právě hledají, najdete zde.

Najít ideální kancelář je dnes náročnější než kdy dřív. Ovšem se šikovným specialistou je možné cokoliv. Skvělým pomocníkem na poli pronájmu komerčních prostor může být i portál donajmu.cz, se kterým zvládnete vše vyřešit na pár kliknutí.

 

Zveřejněno: 4. 9. 2023