Ozdravný pobyt v Bulharsku pro zrakově a tělesně postižené studenty


Díky společnosti REAL SPEKTRUM odletěla do Bulharska Petra Vitnerová, studentka, které jsme uhradili ozdravný pobyt.
V malebném komplexu na rozhraní Slunečního pobřeží a Nového Nesebru strávila spolu s dalšími žáky z brněnské Střední školy pro zrakově postiženou mládež pár červnových dní.


Zájezd byl určen pro zrakově a tělesně postižené studenty a žáky se specifickými poruchami učení ze sociálně slabých rodin. Pobyt, jehož cílem byla rehabilitace, rozvoj motoriky, samostatnosti a potlačení negativních vlivů působících na studenty, podporovalo Občanské sdružení VIDEOR. 'Přínosem ozdravného pobytu bylo zapojení postižených žáků do sportovních činností, relaxačních cvičení, prostorová orientace, zvýšení fyzické i psychické zdatnosti a upevnění kolektivu,' vysvětluje organizátorka pobytu Pavla Holubová a dodává, že mořské prostředí má velice příznivý vliv na zdraví žáků.
'Na Bulharsko se velmi těším, zvláště na moře. Už jsem byla na ozdravném pobytu v Chorvatsku a moc se mi líbil. Nejvíce mě zaujala plavba lodí,' svěřuje se se svými pocity Petra Vitnerová. Pro šedesát žáků, mezi nimiž byli i vozíčkáři, nevidomí a autista, byl připraven zajímavý program. Nejen že si osvojili adaptaci v cizím prostředí, procvičili se v angličtině, ale i vyzkoušeli správný zdravý životní styl.

Nenašli jste to co hledáte?
Zavolejte zdarma

800 800 099