Podnikejte v prostředí industriálního stylu. Bývalý cukrovar v Hrušovanech u Brna takové prostory nabízí.

Líbí se Vám industriální objekty ze začátku 20. století a hledáte pro své podnikání prostory ve velmi dobrém standardu? V objektu bývalé továrny cukrovaru v Hrušovanech u Brna budou Vaši zaměstnanci spokojeni.

Původní tovární budova cukrovaru, ve které se dnes nachází prostory pro výrobu a skladování, byla postavena v roce 1882. Cukrovar v Hrušovanech byl jedním z největších cukrovarů na Moravě a od svého založení byl rafinerií pod jménem „Rohrbacher Zuckerrafinerie Akc. Geselschaft“ se značkou „R.Z.R.“ Více než 40 let se zde zpracovával surový cukr, ze kterého se vyráběl cukr krystalový, moučka i kostky. Velké množství vyrobeného bílého zboží se vyváželo i do ciziny, především pak do Rakouska a Švýcarska. V důsledku hospodářské krize v roce 1929 byl provoz cukrovaru pozastaven.

Podnikatelské prostory v industriálním stylu – takové prostředí nabízí bývalý cukrovar v Hrušovanech u Brna. Výrobní prostory a sklady v industriálním stylu nabízí bývalý cukrovar v Hrušovanech u Brna. Hledáte pro své podnikání prostory s nádechem historie? Bývalý cukrovar v Hrušovanech u Brna pro Vás bude správnou volbou.


Až do roku 1940 sloužila budova jako obilné sklady a pohraniční pevnost pro vojenské jednotky. Na konci padesátých let proběhla rozsáhlá oprava všech budov a byla zde zahájena výroba cementového zboží. Ta se později přeměnila na Dřevařský závod, který se zabýval stavebním stolařstvím.

Podnikejte v prostředí industriálního stylu. V bývalém cukrovaru v Hrušovanech u Brna si vyberete z nabídky skladů a výrobních hal.
Koncem roku 1957 si převzal budovu cukrovaru do užívání závod Svit, který se zaměřoval na výrobu kožené a textilní obuvi. Závod Svit se velmi rychle rozrůstal. V roce 1986 zaměstnával téměř 2 100 pracovníků a vyrobilo se zde více než 10 miliónu párů obuvi. Po roce 1989 se zde vystřídaly další obuvnické firmy – Botex a Romika. Na začátku roku 1998 skončila firma Botex s vlastní výrobou. Až do roku 2004 zde ve ve výrobě obuvi pokračovala firma Romika, která na konci roku 1998 investovala do rekonstrukce výrobních hal. V současné době prostory využívají různé provozy a nachází se zde i sklady a výrobní prostory. 


Pokud tedy hledáte prostory pro své podnikání s nádechem historie a s výbornou dopravní dostupností, tak pro Vás budova bývalého cukrovaru v Hrušovanech budou správnou volbou. Tento industriální objekt je aktuálně z více než 60 % obsazený. K dispozici zde jsou poslední prostory pro výrobu a skladování s výměrou od 400 m2 do 6 000 m2, které jsou vedeny ve velmi dobrém standardu. Uzavřený areál, ve kterém jsou prostory umístěné, disponuje výbornou dostupností pro kamiony z D2 a R52, nachází se cca 10 minut jízdy autem z Brna a leží na vlakové trati Brno – Břeclav.


Sklady a výrobní prostory v bývalém cukrovaru v Hrušovanech u Brna si můžete pronajmout za 490 Kč/m2/rok. 


Pro více informací kontaktuje naše specialisty. Rádi Vám připraví nabídku na míru a zpracují pro Vás cenovou kalkulaci.
Ing. Radek Březina

specialista na prodej a pronájem skladů, výrobních hal a průmyslových areálů

volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: radek.brezina@realspektrum.czIng. Vladimír Hnát

specialista na prodej a pronájem skladů, výrobních hal a průmyslových areálů

volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: vladimir.hnat@realspektrum.cz

Souvisejíci články

Levné skladové a výrobní prostory v Hrušovanech u Brna

Levné skladové a výrobní prostory v Hrušovanech u Brna V uzavřeném areálu v obci Hrušovany u Brna nabízíme k pronájmu levné skladové a výrobní prostory s výměrou až 10 000 m2. Ví...

číst dále

27 let jistoty bezpečného realitního obchodu

27 let jistoty bezpečného realitního obchodu „V jednadevadesátém jsme s osmi kolegy zakládali první realitní kancelář v Brně pod značkou REAL SPEKTRUM. Začínali jsme doslova od nuly. ...

číst dále

Specialisté na komerční nemovitosti

Specialisté na komerční nemovitosti Realitní společnost REAL SPEKTRUM je zde pro Vás již 27 let a po celou dobu se stará o bezpečný prodej a pronájem Vašich kancelářských a obchodních...

číst dále

Nenašli jste to co hledáte?
Zavolejte zdarma

800 800 099