Ekonomický zápisník - specializace makléřů

Tentokrát jsme se v Ekonomickém zápisníků, který výslalo rádio Petrov 18.5.2016, věnovali specializaci makléřů na jednotlivé druhy nemovitostí. Věděli jste, že u nás jsou všichni makléři zaměstnaní na hlavní pracovní poměr a věnují se jen konkrétnímu druhu nemovitostí? I díky tomu Vám mohou nabídnout vyšší odbornost a postarat se o kvalitní realitní servis. Na otázky moderátorky Karolíny Antlové odpovídal obchodní ředitel a specialista náboru rodinných domů a bytů Petr Broža.

Celý rozhovor si také můžete poslechnout na našem YouTube kanále.

 
Společnost REAL SPEKTRUM byla založena v roce 1991. Jaký způsob obchodování se Vám za těchto 25 let nejvíce osvědčil?


Chceme, aby byla zachovaná vysoká kvalita našich služeb. I proto sázíme na oborovou specializaci našich makléřů. V praxi to znamená, že makléři v REAL SPEKTRU se na 100% věnují jen náboru či prodeji určitého druhu nemovitostí. Mohou tak klientům nabídnout vyšší odbornost a profesionalitu a věnovat jednotlivým obchodním případům větší péči a kvalitnější servis.

Znamená to, že jiný makléř mi pomůže např. s pronájmem bytu a jiný zase s obchodem?

Ano, přesně tak. Každý makléř se věnuje pouze určité oblasti nemovitostí. Díky zkušenostem víme, že tento způsob a přístup k obchodování s nemovitostmi je maximálně efektivní a našim klientům zajišťuje nejvyšší komfort a bezpečný průběh celé transakce.

Jak probíhá zaškolení nového makléře?

Každý makléř naší společnosti při zahájení pracovního poměru projde několikaměsíčním školením, poznává chod firmy od recepce, kde se učí prvnímu kontaktu s klientem, přes právní oddělení, kde musí zvládnout právní minimum, až po „maklérnu“, kde se po boku zkušenějších kolegů učí obchodovat s nemovitostmi. Až takto komplexně proškolený makléř může v REAL SPEKTRU začít obchodovat.

Zmiňoval jste se, že makléři specializují na nábor či prodej nemovitostí. Co to přesně znamená?

Svým klientům chceme vždy poskytnout kvalitní realitní servis. I proto máme v REAL SPEKTRU makléře rozdělené podle toho, zda se věnují náboru či prodeji. Náborář je makléř, který vyhledává nové nemovitosti k prodeji nebo pronájmu a jako první komunikuje s majitelem. Poskytne mu bezplatné konzultace a poradenství, probere s ním podmínky prodeje a navrhne mu nejvýhodnější postup. Makléř prodejce se pak specializuje na vyhledání vhodného zájemce, zajistí prohlídky nemovitosti a postará se o administrativní úkoly a komunikaci např. s bankou.

Pracují v REAL SPEKTRU makléři na živnostenský list nebo na plný úvazek?

Všichni makléři jsou zaměstnaní na hlavní pracovní poměr, což zaručuje loajalitu vůči zaměstnavateli a hlavně zcela jiný přístup ke klientům. Věnují se pouze činnosti v naší společnosti, což umožňuje jejich 100% nasazení. Je to bezesporu i velká výhoda pro klienty. Makléři díky každodenní praxi bez závazků u jiných společností získávají vysokou odbornost, soustředí se na jednotlivé segmenty realitního trhu a klientům tak mohou věnovat veškerou péči a postarat se o kvalitní realitní servis.