Jak si snadno poradit s vybavením koupelny

30.11.2020
Petr Broža
4 minuty čtení
Jak si snadno poradit s vybavením koupelny

Koupelna je místem, kde se chceme cítit pohodlně, spokojeně a samozřejmě také hýčkaně. Jak si ji proto vybavit, aby splňovala všechna naše očekávání? Stačí se inspirovat jednoduchými kroky.

Výběr obkladů a dlažeb nepodceňte

Jak si snadno poradit s vybavením koupelnyI když máte v dnešní době na výběr plno materiálů, které lze v koupelně na podlahu i na zdi využít - třeba betonovou stěrku nebo vinyl, tak přece jen nad keramikou nelámejte hůl. Keramické obklady a dlažby jsou do místnosti, kde je vlhko a materiály jsou tak o to více namáhány nejen praktickou, ale také skvělou estetickou volbou.

Vybírat můžete z nekonečné škály barev a dekorů - ať už máte rádi čistou bílou nebo minimalistické odstíny šedé či raději volíte veselejší barvy - v nabídce si určitě vyberete. Navíc si ale můžete vybrat dekor z tolik oblíbených variant imitací přírodních materiálů. Dřevo, beton, kov a dokonce i textil - naprosto věrohodné ztvárnění, u kterého se ale nemusíte obávat životnosti. Keramické obklady a dlažby jsou odolné, snadno čistitelné a díky tomu i dlouhotrvající.

Velmi zajímavou a také oblíbenou variantou jsou 3D obklady. Jejich povrch je upraven do reliéfů různých tvarů a velikostí - a díky tomu se vám zdi při pohledu doslova rozvlní. Neváhejte se proto inspirovat i takovou možností.

Zařizovací předměty dodají koupelně celistvý vzhled

Jak si snadno poradit s vybavením koupelnyCo by to bylo za koupelnu bez sanitárního vybavení? Proto i tuhle část realizace důkladně promyslete. Umožňuje váš prostor v koupelně umístit vanu i sprchový kout? Pokud ne, tak nezoufejte - stačí se inspirovat řešením sprchové zástěny. Vaše vana se tak jednoduše může během chvilky proměnit na praktický sprchový kout.

Nebo myslíte na své zdraví a do koupelny chcete umístit bidet, ovšem s prostorem to nevypadá nadějně? Přijďte si do koupelnového studia prohlédnout bidetová sedátka - ta se instalují na stávající toaletu a jedním stisknutím tlačítka si dle potřeby můžete z WC vytvořit hygienický bidet.

Z estetického pohledu na vás při výběru sanity čekají různé tvary, barvy i netradiční materiály. Doporučujeme se ale zaměřit na jednu kolekci a s výběrem ctít jednu designovou linii - čisté rovné tvary nebo zaoblená řešení lze aplikovat jak na umyvadle, vaně, toaletě i sprchovém koutu.

Neposledním detailem je ovšem výběr koupelnových doplňků - koupelnové skříňky, držáky na ručníky, zrcadla nebo třeba mýdlenky. A tady se naopak nemusíte bát popustit uzdu fantazii. Blyštivé nerezové detaily, stylový nábytek s hravými dispozicemi nebo třeba černé doplňky - ty jsou aktuálně velkým trendem v koupelnách.

I malá koupelna umí velká kouzla

Jak si snadno poradit s vybavením koupelnyPokud ale máte malou koupelnu a říkáte si, že v ní nic nového a zajímavého stejně vyřešit nejde, tak vás hned zastavíme. I malé koupelny nabízí velký prostor k realizaci. Stačí takové detaily jako využití velkoformátové dlažby, multifunkčních zařizovacích předmětů, zrcadel nebo veselých a teplých tónů obkladů a dlažeb a hned se z malé koupelny stane krásná a oblíbená místnost.

Stačí se inspirovat v koupelnovém studiu a sami zjistíte, že vybavení koupelny nabízí široké možnosti krásných a praktických řešení. Zároveň se také nebojte investovat - kvalitní materiály vám dlouho vydrží, speciální úpravy povrchů usnadní úklid a čištění a pokud se například rozhodnete byt či dům poté prodat či pronajímat, tak se díky nadstandardnímu vybavení zvýší hodnota bytu a tím lze zaručit vyšší cenu za pronájem. 


Stačí jen navštívit Centrum bydlení a designu Kaštanová v Brně, kde vám poradí s koupelnou od návrhu až po realizaci.

Obsah článku

triangletriangle

Chcete se na něco zeptat? Zajímá vás něco?

Jméno a příjmení
Telefon
E-mail
Zpráva
bgbg

Ochrana osobních údajů

Společnost REAL SPEKTRUM, a.s., se sídlem Praha 1, Náměstí republiky 8, PSČ 110 00, IČ: 253 14 718, zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 6807, hlavní kancelář Brno, Lidická 77, PSČ 602 00 předkládá svým klientům informace o zpracování osobních údajů, tedy jaké jsou naše zásady pro zpracování osobních údajů, jaké osobní údaje zpracováváme, jaký je zdroj těchto údajů, za jakým účelem a po jakou dobu údaje uchováváme, komu je poskytujeme a jaká jsou Vaše práva jako subjektu těchto údajů.

 

JAKÉ JSOU NAŠE ZÁSADY PRO ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

při zpracování osobních údajů postupujeme dle platných právních předpisů
dbáme na bezpečnost při zpracování osobních údajů a rozsah jejich zpracování omezujeme na minimum
se zásadami pro zpracování osobních údajů seznámíme klienta při uzavírání obchodu nebo při poskytnutí služby
tento dokument je volně dostupný v sídle a hlavní kanceláři naší společnosti a na našich internetových stránkách www.realspektrum.cz.
 

JAKÉ OSOBNÍ ÚDAJE ZPRACOVÁVÁME

identifikační údaje: jméno, příjmení, titul, datum narození, rodné číslo (bylo-li přiděleno), rodinný stav, včetně případné úpravy rozsahu společného jmění manželů,
kontaktní údaje klienta: telefonní číslo, e-mailová adresa, adresa trvalého pobytu, případně jiného pobytu na území ČR, korespondenční adresa (je-li odlišná od adresy trvalého pobytu),
fyzická osoba podnikající - obchodní firma, odlišující dodatek, místo podnikání, IČ, daňové identifikační číslo
údaje zpracovávané za účelem plnění povinností vyplývajících ze zák. č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu: místo narození, státní občanství, pohlaví, druh a číslo průkazu totožnosti, stát/orgán, který vydal průkaz totožnosti, doba platnosti průkazu totožnosti.


Shora uvedené údaje jsou pro nás nezbytné pro přípravu smluvních dokumentů s našimi klienty; takovéto údaje nám tedy za tímto účelem jako náš klient poskytujete dobrovolně. V případě, že bychom tyto údaje chtěli využít k jinému účelu, než k činnosti vyplývající z našeho smluvního vztahu s Vámi, nebo k plnění povinností, které nám vyplývají z právních předpisů, potřebujeme ke zpracování Vašich údajů Váš souhlas.


Mimo výše uvedené údaje shromažďujeme také soubory cookie a další nástroje pro analýzu webu, které automaticky získávají informace o Vás v případě, že používáte stránky www.realspektrum.cz. Mezi tyto údaje patří např.:

informace o tom, který webový prohlížeč používáte
podrobnosti o webových stránkách, které jste si prohlédli
odkazy, na které jste klikli
apod.

Více informací o používání cookies a nástrojů pro analýzu za účelem zkvalitnění poskytování služeb na webu www.realspektrum.cz naleznete zde. 

 

Z JAKÝCH ZDROJŮ ZÍSKÁVÁME OSOBNÍ ÚDAJE

přímo od klienta při žádosti o poskytnutí informace ohledně našich služeb nebo při jednání o zprostředkování realitního obchodu nebo při následné realizaci zprostředkování realitního obchodu,
z veřejných rejstříků a seznamů (obchodní rejstřík, živnostenský rejstřík, evidence katastru nemovitostí apod.)

 

ZA JAKÝM ÚČELEM A PO JAKOU DOBU OSOBNÍ ÚDAJE ZPRACOVÁVÁME


⇒  bez souhlasu klienta

za účelem realizace obchodního vztahu či poskytnutí služby – zpracování osobních údajů je nezbytné pro řádné plnění práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu s klientem; za tímto účelem jsou na základě oprávněného zájmu osobní údaje klienta zaneseny do naší databáze
pro plnění povinností vyplývajících ze zákona (např. dle zák. č. 563/1991 Sb., o účetnictví, zák. č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu apod.)
za účelem ochrany svých práv a právem chráněných zájmů

 

⇒  se souhlasem klienta

k dalším účelům – zejména pro marketingové účely apod.
 

Osobní údaje uchováváme pouze po dobu nezbytně nutnou pro realizaci obchodního vztahu či poskytnutí služby; v případě udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů pak po dobu uvedenou v tomto souhlasu.

 

KTERÝM TŘETÍM OSOBÁM POSKYTUJEME OSOBNÍ ÚDAJE

Osobní údaje zpracováváme jako správce prostřednictvím svých zaměstnanců nebo prostřednictvím třetích osob – zpracovatelů, to vše za zajištění vysoké úrovně zabezpečení osobních údajů našich klientů.
Našimi zpracovateli jsou spolupracující advokátní kancelář AK MUZIKÁŘ & PARTNERS, se sídlem Havlíčkova 13, 602 00 Brno, dodavatel účetních služeb paní Marie Dana Hanišová, IČ: 10548866, s místem podnikání Arménská 507/13, 625 00 Brno, správce IT sítě společnost FLEX, s.r.o., se sídlem Lidická 718/77, 602 00 Brno, IČ: 49453971, poskytovatel realitního softwaru společnost Realman s.r.o., se sídlem Družstevní 421/1, 679 04 Adamov, IČ 26227461, správce webových stránek společnost IMP net s.r.o., se sídlem Šimáčkova 674/137, 628 00 Brno, IČ: 28351801, poskytovatel e-mailového klienta společnost FASTER CZ spol. s r.o., se sídlem Jarní 1064/44g, 614 00 Brno, IČ 60722266, zpracovatel účetnictví společnost SLUNEX spol. s r.o., se sídlem Eleonory Voračické 659/22, 616 00 Brno, IČ: 63484340, systém pro zpracování e-mailů SmartSelling a.s., se sídlem Netroufalky 797/5, 625 00 Brno, IČ: 29210372.
Údaje našich klientů poskytneme třetím osobám rovněž v případech, kdy jsme vázáni platnými právními předpisy tyto údaje zpřístupnit a předat – jedná se zejména o orgány státní správy, soudy, orgány činné v trestním řízení, exekutory, notáře, insolvenční správce apod.).
Osobní údaje předáme třetím osobám rovněž za účelem ochrany našich práv a právem chráněných zájmů (např. našim spolupracujícím advokátním kancelářím). Rozsah poskytnutých osobních údajů bude v takovém případě omezen na údaje nezbytné pro úspěšné uplatnění našeho nároku.
Na žádost klienta poskytneme jeho osobní údaje i dalším třetím osobám, vždy však v nezbytně nutném rozsahu a pouze v souvislosti se službami, které pro naši společnost resp. pro klienta tyto třetí osoby budou zajišťovat. Jedná se např. o našeho spolupracujícího znalce za účelem vyhotovení znaleckého posudku o ceně nemovitosti nebo finančního poradce za účelem zpracování nabídky na financování koupě nemovitosti apod.

 

JAKÝM ZPŮSOBEM ZPRACOVÁVÁME OSOBNÍ ÚDAJE

Osobní údaje zpracováváme a uchováváme v elektronické podobě prostřednictvím prostředků výpočetní techniky, a dále v listinné podobě.
Osobní údaje klientů v listinné a elektronické podobě uchováváme ve služebních prostorách naší společnosti, kam je zamezen přístup nepovolaným osobám obvyklými prostředky (zamčené dveře, osobní dohled zaměstnanců společnosti apod.). Přístup k osobním údajům je omezen pouze na zaměstnance společnosti a shora uvedené zpracovatele. Všechny tyto osoby jsou vázány zákonnou nebo smluvní mlčenlivostí.
Přístup k osobním údajům klienta je rovněž chráněn systémem přístupových hesel a práv.

 

JAKÁ PRÁVA MÁTE JAKO SUBJEKTU ÚDAJŮ

požadovat informaci o tom, jaké osobní údaje zpracováváme
vyžádat si přístup k údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit
požadovat výmaz osobních údajů, to však pouze za podmínky, že neexistuje žádný zákonný důvod k jejich dalšímu zpracování
udělený souhlas odvolat nebo změnit jeho rozsah
uplatnit své případné námitky proti zpracování osobních údajů

    a to některým z následujících způsobů:

osobně v sídle naší společnosti nebo v hlavní kanceláři
e-mailem na adresu: [email protected] 
telefonicky na čísle: +420 533 339 111


Se svými podněty se rovněž můžete obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů.