Jak si snadno poradit s vybavením koupelny

Koupelna je místem, kde se chceme cítit pohodlně, spokojeně a samozřejmě také hýčkaně. Jak si ji proto vybavit, aby splňovala všechna naše očekávání? Stačí se inspirovat jednoduchými kroky.

Výběr obkladů a dlažeb nepodceňte

I když máte v dnešní době na výběr plno materiálů, které lze v koupelně na podlahu i na zdi využít - třeba betonovou stěrku nebo vinyl, tak přece jen nad keramikou nelámejte hůl. Keramické obklady a dlažby jsou do místnosti, kde je vlhko a materiály jsou tak o to více namáhány nejen praktickou, ale také skvělou estetickou volbou.

Vybírat můžete z nekonečné škály barev a dekorů - ať už máte rádi čistou bílou nebo minimalistické odstíny šedé či raději volíte veselejší barvy - v nabídce si určitě vyberete. Navíc si ale můžete vybrat dekor z tolik oblíbených variant imitací přírodních materiálů. Dřevo, beton, kov a dokonce i textil - naprosto věrohodné ztvárnění, u kterého se ale nemusíte obávat životnosti. Keramické obklady a dlažby jsou odolné, snadno čistitelné a díky tomu i dlouhotrvající.

Velmi zajímavou a také oblíbenou variantou jsou 3D obklady. Jejich povrch je upraven do reliéfů různých tvarů a velikostí - a díky tomu se vám zdi při pohledu doslova rozvlní. Neváhejte se proto inspirovat i takovou možností.

Zařizovací předměty dodají koupelně celistvý vzhled

Co by to bylo za koupelnu bez sanitárního vybavení? Proto i tuhle část realizace důkladně promyslete. Umožňuje váš prostor v koupelně umístit vanu i sprchový kout? Pokud ne, tak nezoufejte - stačí se inspirovat řešením sprchové zástěny. Vaše vana se tak jednoduše může během chvilky proměnit na praktický sprchový kout.

Nebo myslíte na své zdraví a do koupelny chcete umístit bidet, ovšem s prostorem to nevypadá nadějně? Přijďte si do koupelnového studia prohlédnout bidetová sedátka - ta se instalují na stávající toaletu a jedním stisknutím tlačítka si dle potřeby můžete z WC vytvořit hygienický bidet.

Z estetického pohledu na vás při výběru sanity čekají různé tvary, barvy i netradiční materiály. Doporučujeme se ale zaměřit na jednu kolekci a s výběrem ctít jednu designovou linii - čisté rovné tvary nebo zaoblená řešení lze aplikovat jak na umyvadle, vaně, toaletě i sprchovém koutu.

Neposledním detailem je ovšem výběr koupelnových doplňků - koupelnové skříňky, držáky na ručníky, zrcadla nebo třeba mýdlenky. A tady se naopak nemusíte bát popustit uzdu fantazii. Blyštivé nerezové detaily, stylový nábytek s hravými dispozicemi nebo třeba černé doplňky - ty jsou aktuálně velkým trendem v koupelnách.

I malá koupelna umí velká kouzla

Pokud ale máte malou koupelnu a říkáte si, že v ní nic nového a zajímavého stejně vyřešit nejde, tak vás hned zastavíme. I malé koupelny nabízí velký prostor k realizaci. Stačí takové detaily jako využití velkoformátové dlažby, multifunkčních zařizovacích předmětů, zrcadel nebo veselých a teplých tónů obkladů a dlažeb a hned se z malé koupelny stane krásná a oblíbená místnost.

Stačí se inspirovat v koupelnovém studiu a sami zjistíte, že vybavení koupelny nabízí široké možnosti krásných a praktických řešení. Zároveň se také nebojte investovat - kvalitní materiály vám dlouho vydrží, speciální úpravy povrchů usnadní úklid a čištění a pokud se například rozhodnete byt či dům poté prodat či pronajímat, tak se díky nadstandardnímu vybavení zvýší hodnota bytu a tím lze zaručit vyšší cenu za pronájem. 


Stačí jen navštívit Centrum bydlení a designu Kaštanová v Brně, kde vám poradí s koupelnou od návrhu až po realizaci.