Nepodléhejte tlaku a prodej nemovitosti si dobře rozmyslete

Neustále slyšíme zprávy o tom, jak jsou ceny nemovitostí vysoko – na svém historickém maximu. Mnoho realitních makléřů doporučuje prodat svou nemovitost právě teď, protože lepší příležitost už nebude. Mnohdy se dokonce dopouštějí nátlaku na klienty. Jenže opravdu se můžete rozhodnout prodat nemovitost ze dne na den? Není to jako prodej zbytečné věci. Podívejte se, co všechno by mělo prodeji nemovitosti předcházet.

Cena nemovitostí je sice nejvýš, ale…

Ceny nemovitostí v Česku rostou nejrychleji v Evropě. Podle ČNB jsou dokonce v některých lokalitách nadhodnocené nad reálnou cenu, a to až o 30 %. Pro některé makléře to znamená prodávat jako na běžícím páse – bez rozmyslu s vidinou maximálního zisku. Jenže není všechno zlato, co se třpytí. Paradoxně i přes obrovskou poptávku, která převyšuje nabídku, se může stát, že bez kvalitní prezentace o vaši nemovitost kupující neprojeví zájem.

Nesmíte podlehnout tlaku

Je nutné uvědomit si, že prodej nemovitosti je událost, kterou možná děláte jen jednou za život. Není to jako prodej nepoužívaného nábytku. Vždy si prodej nemovitosti dobře rozmyslete, protože je téměř jisté, že z dlouhodobého hlediska bude cena nemovitostí růst i nadále. Navíc je potřeba mít rozmyšlené i to, co budete dělat s penězi – vždy je výhodnější mít peníze investované v nemovitosti nebo jinde, než aby vám jen tak ležely na účtu a doslova je požírala inflace.

Jak poznat profesionálního realitního makléře

Pokud někteří realitní makléři zavětří, že chcete prodat nemovitost. Určitě vás osloví a budou na vás tlačit. Mějte se na pozoru, protože se často jedná o makléře, kterým jde především o svůj zisk a nedělají si starost o své klienty. Naopak profesionální realitní makléř vám poskytne konzultaci i dostatek času na rozmyšlenou – a právě takové profesionální makléře u nás v RealSpektru máme.

Kdy dát opravdu nemovitost na trh?

Náš makléř vás vyslechne a poradí vám, jestli je opravdu tak dobrý čas dát nemovitost na trh. Je rozdíl prodávat byt, chalupu, rodinný dům, komerční objekt nebo třeba pozemek. Ne ve všech případech je prodej v tuto chvíli tak výhodný, jak by se mohlo zdát. Nenechte se do prodeje natlačit a vyslechněte si názor odborníka s praxí – naše konzultace jsou zdarma.

Jakou formou nemovitost prodat?

Ukazuje se, že pokud je o nemovitost opravdu velký zájem a poptávka značně převyšuje i okolní nabídku, je nejvýhodnějším řešením elektronická aukce. Z vlastní zkušenosti víme, že tak můžete získat až o desítky procent více peněz z prodeje než běžným způsobem. Ovšem aukce si žádá skvěle propracovanou nabídku, dobrou propagaci a hlavně zajištěnou bezpečnost po všech stránkách. My to umíme.

TIP: Přečtěte si, jak děláme elektronické aukce nemovitostí a jaké benefity taková aukce přináší.

Klid, rozvaha a čas

Přesto všechno ale máme zásadní pravidlo: nebudeme na vás tlačit. Vaše spokojenost je pro nás důležitá, víme, že uspěchaný prodej ve výsledku většinou nic dobrého nepřinese. Dáme vám dostatek času na rozmyšlenou, navíc se budete moct rozhodnout na základě pravdivých argumentů a čísel trhu, nikoli na základě zkreslených informací, které mají často naučené nekvalifikovaní realitní makléři.