Poslední šance prodat nemovitost s maximálním ziskem

Situace na trhu nemovitostí zažila za poslední dobu dramatické změny. Dávno už jsou za námi časy, kdy bylo možné získat hypotéku s úrokem 0,75 % nebo dokonce méně – a dávalo tak smysl kupovat byty na investici a finance pokrýt hypotečním úvěrem, který vám zaplatil vybraný nájem. Dnes už investiční byty na nájem ve velkých městech, jako je třeba Praha, Brno, Olomouc a další, nedávají ekonomicky smysl. Nicméně můžete na celé situaci vydělat ještě jednou – a to teď, na poslední chvíli, byt výhodně prodat.

Jaká je prognóza trhu s nemovitostmi na rok 2022?

Hypoteční trh se ochlazuje a s ním samozřejmě i trh nemovitostí. Propad zájmu o hypotéky je už po zvyšování úrokových sazeb ČNB výrazný. Během prvního čtvrtletí roku 2022 se dokonce očekává snížení o 30 až 40 %. A to vlivem předvídaného zvýšení základní úrokové sazby až lehce přes 4 % (a možná i více). Investice do nemovitosti už nebude tak výnosná, protože nájem v dané oblasti bude levnější než splátka hypotéky a nakonec byste mohli doplácet na hypotéku i poté, co vyberete nájem. Zároveň můžeme očekávat výrazný propad v poptávce.

Poslední šance prodat nemovitost za astronomické sumy

Slovní spojení „astronomické sumy“ není nadsazené. Opravdu máte jedinečnou šanci právě teď prodat svou nemovitost s maximálním ziskem. Pokud o prodeji uvažujete, rozhodně se nevyplatí na nic čekat. Zájem je ještě pořád obrovský a začátkem roku 2022 stále bude. Potom začne výrazně opadat – během konce prvního čtvrtletí. Kupující dnes akceptují i vyšší cenu, protože pokud by si brali hypoteční úvěr později v roce 2022, nakonec by je koupě nemovitosti kvůli vysokému úroku hypotéky vyšla ještě dráž.

S námi to zvládnete za pár dní, navíc s výnosem až 20 % navíc

Náš tým zkušených makléřů dokáže prodat vaši nemovitost přibližně o 10–20% výhodněji než konkurence. Přitom samotný prodej netrvá nijak dlouho – standardně byty v Brně prodáváme v řádu dní. Navíc za této situace, kdy je ještě stále obrovská poptávka, to zvládneme často i rychleji. Kvalifikovaně stanovíme cenu nemovitosti a vše připravíme. Jak samotnou nemovitost na focení, tak inzerát, obstaráme prohlídky, zajistíme smlouvy a další dokumenty. Zkrátka za vás odvedeme kompletně všechnu práci – s námi máte prodej nemovitosti bez starostí.