Rozhovor s Michaelou Vomelovou

Michaela Vomelová zastává v REAL SPEKTRU funkci ekonoma a má přehled o celém chodu společnosti. Ve firmě je již dlouhých 26 let a dostala tímto školu života, kterou by nikde jinde nedostala a je za to moc ráda.

 

Míšo, proč sis vybrala práci v tomto oboru a proč zrovna REAL SPEKTRUM?

 

Abych byla u 30-tých narozenin firmy :-) A teď vážně, neměla jsem na výběr. Studovala jsem prvním rokem stavárnu a zjistila jsem, že mě tento obor vůbec nebaví, a tak jsem se rozhodla studium ukončit. Následující den už jsem seděla na recepci firmy. Postupně jsem se propracovala na obchodníka a začala studovat dálkově vysokou školu, jak jinak než ekonomicky zaměřenou. Poté jsem se věnovala správě nemovitostí a rozvoji naší dceřiné společnosti, která byla zaměřena na prodej franšíz.

Po čase odešel náš kolega, který zajištoval ekonomiku a provoz. Dlouho jsem nepřemýšlela a chopila se příležitosti, ekonomiku řídím již 10 let a jsem v tom, jak ryba ve vodě.

 

Jaké jsou tvé koníčky, co děláš ve volném čase?

 

Práce a rodina. Od nástupu do RS jsem se nezastavila, jen jsem si vždy na půl roku odskočila na mateřskou a šla zase zpět do práce. Na firmě mi opravdu záleží, a navíc jsem workoholik, který neumí moc odpočívat.

 

Jaké máš plány do budoucna, kde se například vidíš za 10 let?

 

Na oslavě 40-tých narozenin v RS :-)

 

Na co jsi ve svém životě nejvíce pyšná?

 

Na svého otce, který z ničeho vybudoval tuto firmu, která právě teď slaví 30 let, takže jsem byla skoro u všeho a můžu říci, že občas to bylo hodně náročné.

 

Četla jsi v poslední době nějakou zajímavou knihu?

 

Syn je ve druhé třídě, tak mi nyní čte on sám a já si to užívám.

 

Jaké jsou tvé cíle pro následující rok?

 

Stále se snažím ukočírovat čas – balancuji mezi prací, rodinou a domácností se zahradou. Takže mým cílem je trávit více času jen se svým manželem.

 

Jaké bylo tvé největší selhání/zklamání a co sis z toho odnesla?

 

Těžko říci, doteď špatně nesu odchod mé mámy, a stále si říkám, jestli se tomu nedalo zabránit.

 

Co tě ve tvé kariéře nejvíce ovlivnilo a jak?

 

Opět můj otec, který říkal, že musím pracovat víc, než ostatní a jít jim příkladem. Takže se toho držím a můžu potvrdit, firma s tímto přístupem šlape jako hodinky.

 

Jaká je tvá oblíbená vzpomínka na dětství?

 

Asi Chorvatsko s rodiči a bráchou pod stanem, kam jsme jeli škodovkou 100. Otec ji vyladil a nastříkal střechu na černo. Já pak po cestě chytla v autě úžeh :-)

 

Máš svého životního hrdinu?

 

Určitě ano – svého manžela :-)

 

A jak si myslíš, že lidé vnímají pozici realitního makléře?

 

Bohužel ne moc dobře a nejsem bohužel přesvědčena o tom, že by tomu nějak nový realitní zákon pomohl.

 

Co tě na tvé práci baví nejvíce?

 

Možná je to zvláštní, ale baví mě ta všestrannost, kreativita a také, že si můžu uhlídat ve všem pořádek. Ten je pro mě zcela zásadní.

 

Čím jsi chtěla být jako malá?

 

Učitelkou.

 

Je něco (případně nějaká vlastnost) co tě při práci brzdí?

 

Neupřímnost lidí, ta mě vždy vyvede z míry.