Rozhovor s Petrem Brožou, obchodním ředitelem za rezidenci

Petr Broža patří do našeho týmu již od roku 2003 a zastává pozici obchodního ředitele rezidenčního oddělení. Je vášnivým sportovcem, tenisová raketa ani běžky mu nejsou cizí.

Petře, proč zrovna REAL SPEKTRUM?

V roce 2003 jsem se vrátil po pěti letech ze Slovenska, kde jsem pracoval v jedné obchodní firmě. Nebyla to žádná brigáda, ale moje první opravdová práce. Po nějaké době jsem si však uvědomil, že život v Bratislavě je sice fajn, ale Brno je Brno. Proto jsem se rozhodl vrátit zpět do svého rodného města :-) Po návratu jsem přemýšlel, čemu bych se chtěl ve svém profesním životě dále věnovat a jasnou volbou byl pro mě realitní business. Jako rodilý Brňák jsem věděl, že jestli reality, tak jedině REAL SPEKTRUM. Opravdu. Tehdy jsem si řekl, že buď se dostanu do REAL SPEKTRA nebo nic. Žádnou jinou realitní kancelář bych nezkoušel a dnes bych možná pracoval v úplně jiném oboru…

Jaké jsou tvé koníčky?

Mé koníčky se vyvíjí s věkem :-)… Na prvním místě je ale sport, kterému se věnuji celý život. Dříve jsem sportoval na vrcholové úrovni a teď už „jen“ rekreačně. Kolo, tenis, lyže, běžky a turistika.

Jaké jsou tvé cíle pro následující rok?

Po stránce pracovní, pokračovat v trendu z roku 2020, který byl velmi úspěšný, a to i navzdory komplikacím, které nám tento rok přinesl.

Jaká je poslední kniha, kterou jsi četl?

Se čtením to je u mě těžké, čtu ve „vlnách“. Mám období, kdy přečtu několik knížek za sebou a pak následuje období, kdy nepřečtu ani řádek. Akorát se obávám, že těch „bezknížkových“ období je bohužel více… :-)

Každopádně odpověď na otázku je Netopýr, Jo Nesbo.

Jaké bylo tvé největší selhání a co sis z toho odnesl?

Žádné fatální selhání mě v životě ještě nepotkalo, ale poučit se snažím jak z věcí, které se mi úplně nepovedly, tak i z těch úspěšných, protože vždy je co zlepšovat :-)

Co tě v kariéře nejvíce ovlivnilo a jak?

První věc byla ta, že jsem se musel odstěhovat z Brna do Bratislavy a tam začít od nuly. Nikoho jsem neznal, nevěděl jsem, co a jak. Musel jsem se postavit na vlastní nohy a od začátku bojovat sám.

Dále, po návratu do Brna, kdy jsem začal pracovat v REAL SPEKTRU, jsem měl to štěstí, že jsem se mohl učit a sbírat zkušenosti od těch nejlepších v oboru. To byla škola k nezaplacení a dodnes jsem za ni moc vděčný.

Kdo je tvůj hrdina?

Hrdina je pro mě každý, kdo zdolá nějakou opravdu velkou překážku, kterou mu nastavil život či osud.

Jak si myslíš, že lidé vnímají pozici realitního makléře?

Složitá otázka…ještě před pár lety bych odpověděl, že ne moc dobře. Na trhu bylo mnoho neprofesionálních zprostředkovatelů a makléřů, kteří v této práci viděli pouze cestu, jak rychle zbohatnout. Ale tak snadné to rozhodně není. Teď už je to jiné. Celý obor se značně profesionalizuje, klade čím dál větší nároky na znalosti od právního minima až po on-line nástroje. Práci makléře nemůže vykonávat každý, a to postupně mění pohled lidí na tuto profesi.      

Co tě na tvé práci baví nejvíce?

Určitě to, že to není práce jednotvárná, takže nějaký stereotyp u mě nehrozí. Člověk se setkává stále s novými lidmi, musí hledat jiná a lepší řešení, která vedou ke spokojenosti našich klientů.

Čím jsi chtěl být jako malý?

Řidič sanitky, učitel nebo trenér. Ale jak to dopadlo už asi tušíte :-)

Je něco (případně nějaká vlastnost) co tě při práci brzdí?

Ano. Prokrastinace. Ale dá se s tím bojovat a jsem přesvědčen, že ten boj úspěšně zvládám :-)

A poslední otázka. Na co jsi nejvíce pyšný?

S nadsázkou mohu říct, že na to, že jsem se dostal do REAL SPEKTRA :-) Poprvé jsem zde totiž potkal svou manželku, se kterou máme dvě šikovné děti. Teď vážně, pokud bych měl odpovědět na co jsem nejvíce pyšný, tak na svou skvělou rodinu.