Vyhněte se nepoctivým realitkám. Poradíme Vám jak.

Klamavé inzeráty nepoctivých realitních kanceláří.V Česku je nejvíce realitních makléřů v přepočtu na obyvatele v EU

V České republice působí zhruba 2 500 realitních kanceláří a téměř 20 000 realitních makléřů, což je nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Realitním zprostředkovatelem se u nás může stát prakticky kdokoliv. Stačí, když na živnostenský úřad ohlásí volnou živnost, zaplatí 1 000 Kč a doloží, že splňuje všeobecné podmínky, tedy bezúhonnost a plnou svéprávnost. I to je jeden z důvodů, proč se stále častěji zákazníci setkávají s různými triky a podvody ze strany realitních zprostředkovatelů a makléřů. K výběru správného makléře čtete náš článek - Jak vybrat realitní kancelář?


Triky realitek pro získání nemovitosti do nabídky

Konkurence na českém realitním trhu je obrovská. Stále častěji využívají makléři a realitní zprostředkovatelé různé nekalé praktiky a triky při prodeji nemovitostí. Nejčastěji se jedná o tzv. bezejmenné poptávky, které můžete nalézt ve své poštovní schránce nebo přišpendlené na nástěnce v bytovém domě. Tento inzerát Vás má přesvědčit o tom, že se jedná o poptávku soukromého kupce, který chce koupit Váš byt či dům. Realita je však jiná. Často se za ním skrývá realitní zprostředkovatel, který se Vás snaží touto formou přimět k prodeji nemovitosti. Dalším, velmi častým způsobem, jak získat nemovitost do nabídky je stanovení nereálné prodejní ceny. Každý majitel by chtěl svoji nemovitost prodat za co nejvyšší cenu a této skutečnosti nepoctiví zprostředkovatelé často zneužívají. Pod vidinou vysoké prodejní ceny se snaží majitele nemovitosti přimět k uzavření exkluzivní smlouvy, ve které jsou uvedené nejrůznější sankce a tučné pokuty. Řádná exkluzivní smlouva by přitom měla majiteli přinést hlavně komfort a nadstandardní realitní servis. Je také velkým závazkem pro realitního zprostředkovatele, který by měl dostát svým slibům, poskytnout majiteli co nejlepší servis a prodat jeho nemovitost za nejvyšší možnou reálnou cenu. Spousta realitních kanceláří také nabízí službu okamžitého výkupu nemovitostí za hotové. Často se s majitelem snaží pouze podepsat zprostředkovatelskou smlouvu na prodej jeho nemovitosti. V některých případech nemovitost opravdu vykoupí, ale za výrazně nižší cenu, než by majitel získal při běžném prodeji.

Férový realitní obchod pro každého

Vaši nemovitost nevykoupíme pod tržní cenou, nepůjčíme Vám peníze za nesmyslný úrok a nebudeme ji nabízet za nereálnou prodejní cenu. Zato Vám poskytneme profesionální služby s právní jistotou, zajistíme pro Vás úschovu kupní ceny u předního brněnského advokáta, a pokud to bude nutné, tak i průkaz energetické náročnosti budovy. 

Pro klienty jsme důvěryhodným partnerem už od roku 1991 

Realitní společnost REAL SPEKTRUM začala na realitním trhu působit před více než 27 lety. Řadí se k nejdéle působícím realitním společnost v České republice. Za tuto dobu využilo naše služby téměř 33 000 spokojených klientů. Chceme, aby každý realitní obchod proběhl bezpečně, majitel utržil z prodeje nejvyšší možnou reálnou cenu a zájemce získal svůj vysněný byt nebo dům. Proto si na první schůzce s klientem řekneme, jak bude spolupráce probíhat. Vždy začínáme doporučením reálné prodejní ceny. Při jejím stanovení vycházíme ze skutečně realizovaných cen srovnatelných nemovitostí, aktuální nabídky a poptávky a ze situace na realitním trhu. Díky bohatým zkušenostem a dlouholeté praxi dokáží naši makléři stanovit přesnou cenu každé nemovitosti. Pokud se s majitelem neshodneme na výši prodejní ceny, nemovitost nenabízíme. S klienty jednáme vždy narovinu a chceme dostát svým slibům, ke kterým se ve zprostředkovatelské smlouvě zavážeme. To znamená, že chceme dodržet i námi stanovenou prodejní cenu.

Co čeká majitele nemovitosti, když se rozhodne prodat svůj byt nebo dům přes REAL SPEKTRUM?

Chceme, aby byla zachovaná vysoká kvalita našich služeb a proto sázíme na oborovou specializaci makléřů. To znamená, že se u nás makléři věnují pouze náboru nebo prodeji určitého druhu nemovitostí. S majitelem jako první komunikuje tzv. náborář – to je makléř, který vyhledává nové nemovitosti k prodeji nebo k pronájmu. Ten majiteli poskytne bezplatné konzultace a poradenství, probere s ním možnosti prodeje a navrhne mu nejvýhodnější postup. Velkou výhodou je i skutečnost, že všichni makléři jsou zaměstnaní na hlavní pracovní poměr, což zaručuje zcela jiný přístup ke klientům. Věnují se pouze činnosti v naší společnosti a to umožňuje jejich 100% nasazení. Díky každodenní praxi bez závazků u jiných společností získávají vysokou odbornost a klientům tak mohou věnovat veškerou péči a postarat se o kvalitní realitní servis.

  • navrhneme nejvyšší možnou reálnou cenu  

  • připravíme kvalitní fotodokumentaci 

  • doporučíme nejvýhodnější postup prodeje 

  • zvolíme nejefektivnější inzerci 

  • provedeme odborné prohlídky 

  • poskytneme Vám nadstandardní právní servis

  • bezpečně uschováme kupní cenu
     
  • vyřídíme za Vás komunikaci s úřady

 

Cenu, za kterou teď můžete prodat svůj byt v Brně a okolí, Vám zdarma stanoví naši specialisté na nábor nemovitostí k bydlení.

Michal Chemišinec, makléř Real SpektrumMichal Chemišinec
specialista na nábor bytů v Brně

tel. +420 724 405 303
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: michal.chemisinec@realspektrum.cz

Mám kompletní přehled o cenách nemovitostí k bydlení na brněnsku a jsem připravený Vám vysvětlit celý postup prodeje. Poskytnu Vám bezplatné konzultace a poradenství při prodeji bytu nebo rodinného domu a zajistím pro zdarma Vás průkaz energetické náročnosti budovy.

 

 
 

Petr Broža, obchodní ředitel rezidenčního oddělení Real SpektrumPetr Broža
obchodní ředitel rezidenčního oddělení

tel. +420 724 110 161
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: petr.broza@realspektrum.cz


V realitní společnosti REAL SPEKTRUM, a.s. pracuji od roku 2003. Věřím, že především majitelé rodinných domů a rekreačních objektů ocení mé zkušenosti s tržním oceňováním nemovitostí. Při své práci vycházím z dlouholetých znalostí místního trhu, a proto Vám mohu poskytnout služby šité na míru.