Vyhněte se nepoctivým realitkám. Poradíme Vám jak.

26.9.2017
Petr Broža
6 minut čtení
Vyhněte se nepoctivým realitkám. Poradíme Vám jak.

Klamavé inzeráty nepoctivých realitních kanceláří.V Česku je nejvíce realitních makléřů v přepočtu na obyvatele v EU

V České republice působí zhruba 2 500 realitních kanceláří a téměř 20 000 realitních makléřů, což je nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Realitním zprostředkovatelem se u nás může stát prakticky kdokoliv. Stačí, když na živnostenský úřad ohlásí volnou živnost, zaplatí 1 000 Kč a doloží, že splňuje všeobecné podmínky, tedy bezúhonnost a plnou svéprávnost. I to je jeden z důvodů, proč se stále častěji zákazníci setkávají s různými triky a podvody ze strany realitních zprostředkovatelů a makléřů. K výběru správného makléře čtete náš článek - Jak vybrat realitní kancelář?


Triky realitek pro získání nemovitosti do nabídky

Konkurence na českém realitním trhu je obrovská. Stále častěji využívají makléři a realitní zprostředkovatelé různé nekalé praktiky a triky při prodeji nemovitostí. Nejčastěji se jedná o tzv. bezejmenné poptávky, které můžete nalézt ve své poštovní schránce nebo přišpendlené na nástěnce v bytovém domě. Tento inzerát Vás má přesvědčit o tom, že se jedná o poptávku soukromého kupce, který chce koupit Váš byt či dům. Realita je však jiná. Často se za ním skrývá realitní zprostředkovatel, který se Vás snaží touto formou přimět k prodeji nemovitosti. Dalším, velmi častým způsobem, jak získat nemovitost do nabídky je stanovení nereálné prodejní ceny. Každý majitel by chtěl svoji nemovitost prodat za co nejvyšší cenu a této skutečnosti nepoctiví zprostředkovatelé často zneužívají. Pod vidinou vysoké prodejní ceny se snaží majitele nemovitosti přimět k uzavření exkluzivní smlouvy, ve které jsou uvedené nejrůznější sankce a tučné pokuty. Řádná exkluzivní smlouva by přitom měla majiteli přinést hlavně komfort a nadstandardní realitní servis. Je také velkým závazkem pro realitního zprostředkovatele, který by měl dostát svým slibům, poskytnout majiteli co nejlepší servis a prodat jeho nemovitost za nejvyšší možnou reálnou cenu. Spousta realitních kanceláří také nabízí službu okamžitého výkupu nemovitostí za hotové. Často se s majitelem snaží pouze podepsat zprostředkovatelskou smlouvu na prodej jeho nemovitosti. V některých případech nemovitost opravdu vykoupí, ale za výrazně nižší cenu, než by majitel získal při běžném prodeji.

Férový realitní obchod pro každého

Vaši nemovitost nevykoupíme pod tržní cenou, nepůjčíme Vám peníze za nesmyslný úrok a nebudeme ji nabízet za nereálnou prodejní cenu. Zato Vám poskytneme profesionální služby s právní jistotou, zajistíme pro Vás úschovu kupní ceny u předního brněnského advokáta, a pokud to bude nutné, tak i průkaz energetické náročnosti budovy. 

Pro klienty jsme důvěryhodným partnerem už od roku 1991 

Realitní společnost REAL SPEKTRUM začala na realitním trhu působit před více než 27 lety. Řadí se k nejdéle působícím realitním společnost v České republice. Za tuto dobu využilo naše služby téměř 33 000 spokojených klientů. Chceme, aby každý realitní obchod proběhl bezpečně, majitel utržil z prodeje nejvyšší možnou reálnou cenu a zájemce získal svůj vysněný byt nebo dům. Proto si na první schůzce s klientem řekneme, jak bude spolupráce probíhat. Vždy začínáme doporučením reálné prodejní ceny. Při jejím stanovení vycházíme ze skutečně realizovaných cen srovnatelných nemovitostí, aktuální nabídky a poptávky a ze situace na realitním trhu. Díky bohatým zkušenostem a dlouholeté praxi dokáží naši makléři stanovit přesnou cenu každé nemovitosti. Pokud se s majitelem neshodneme na výši prodejní ceny, nemovitost nenabízíme. S klienty jednáme vždy narovinu a chceme dostát svým slibům, ke kterým se ve zprostředkovatelské smlouvě zavážeme. To znamená, že chceme dodržet i námi stanovenou prodejní cenu.
 

Co čeká majitele nemovitosti, když se rozhodne prodat svůj byt nebo dům přes REAL SPEKTRUM?

Chceme, aby byla zachovaná vysoká kvalita našich služeb a proto sázíme na oborovou specializaci makléřů. To znamená, že se u nás makléři věnují pouze náboru nebo prodeji určitého druhu nemovitostí. S majitelem jako první komunikuje tzv. náborář – to je makléř, který vyhledává nové nemovitosti k prodeji nebo k pronájmu. Ten majiteli poskytne bezplatné konzultace a poradenství, probere s ním možnosti prodeje a navrhne mu nejvýhodnější postup. Velkou výhodou je i skutečnost, že všichni makléři jsou zaměstnaní na hlavní pracovní poměr, což zaručuje zcela jiný přístup ke klientům. Věnují se pouze činnosti v naší společnosti a to umožňuje jejich 100% nasazení. Díky každodenní praxi bez závazků u jiných společností získávají vysokou odbornost a klientům tak mohou věnovat veškerou péči a postarat se o kvalitní realitní servis.

 • navrhneme nejvyšší možnou reálnou cenu  
   
 • připravíme kvalitní fotodokumentaci 
   
 • doporučíme nejvýhodnější postup prodeje 
   
 • zvolíme nejefektivnější inzerci 
   
 • provedeme odborné prohlídky 
   
 • poskytneme Vám nadstandardní právní servis
   
 • bezpečně uschováme kupní cenu
   
 • vyřídíme za Vás komunikaci s úřady

 

Cenu, za kterou teď můžete prodat svůj byt v Brně a okolí, Vám zdarma stanoví naši specialisté na nábor nemovitostí k bydlení.
 

Michal Chemišinec
specialista na nábor bytů v Brně

tel. +420 724 405 303

volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: [email protected]

Mám kompletní přehled o cenách nemovitostí k bydlení na brněnsku a jsem připravený Vám vysvětlit celý postup prodeje. Poskytnu Vám bezplatné konzultace a poradenství při prodeji bytu nebo rodinného domu a zajistím pro zdarma Vás průkaz energetické náročnosti budovy.

 

 

 
 

Petr Broža
obchodní ředitel rezidenčního oddělení

tel. +420 724 110 161

volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: [email protected]


V realitní společnosti REAL SPEKTRUM, a.s. pracuji od roku 2003. Věřím, že především majitelé rodinných domů a rekreačních objektů ocení mé zkušenosti s tržním oceňováním nemovitostí. Při své práci vycházím z dlouholetých znalostí místního trhu, a proto Vám mohu poskytnout služby šité na míru.

Obsah článku

triangletriangle

Chcete se na něco zeptat? Zajímá vás něco?

Jméno a příjmení
Telefon
E-mail
Zpráva
bgbg

Ochrana osobních údajů

Společnost REAL SPEKTRUM, a.s., se sídlem Praha 1, Náměstí republiky 8, PSČ 110 00, IČ: 253 14 718, zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 6807, hlavní kancelář Brno, Lidická 77, PSČ 602 00 předkládá svým klientům informace o zpracování osobních údajů, tedy jaké jsou naše zásady pro zpracování osobních údajů, jaké osobní údaje zpracováváme, jaký je zdroj těchto údajů, za jakým účelem a po jakou dobu údaje uchováváme, komu je poskytujeme a jaká jsou Vaše práva jako subjektu těchto údajů.

 

JAKÉ JSOU NAŠE ZÁSADY PRO ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

při zpracování osobních údajů postupujeme dle platných právních předpisů
dbáme na bezpečnost při zpracování osobních údajů a rozsah jejich zpracování omezujeme na minimum
se zásadami pro zpracování osobních údajů seznámíme klienta při uzavírání obchodu nebo při poskytnutí služby
tento dokument je volně dostupný v sídle a hlavní kanceláři naší společnosti a na našich internetových stránkách www.realspektrum.cz.
 

JAKÉ OSOBNÍ ÚDAJE ZPRACOVÁVÁME

identifikační údaje: jméno, příjmení, titul, datum narození, rodné číslo (bylo-li přiděleno), rodinný stav, včetně případné úpravy rozsahu společného jmění manželů,
kontaktní údaje klienta: telefonní číslo, e-mailová adresa, adresa trvalého pobytu, případně jiného pobytu na území ČR, korespondenční adresa (je-li odlišná od adresy trvalého pobytu),
fyzická osoba podnikající - obchodní firma, odlišující dodatek, místo podnikání, IČ, daňové identifikační číslo
údaje zpracovávané za účelem plnění povinností vyplývajících ze zák. č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu: místo narození, státní občanství, pohlaví, druh a číslo průkazu totožnosti, stát/orgán, který vydal průkaz totožnosti, doba platnosti průkazu totožnosti.


Shora uvedené údaje jsou pro nás nezbytné pro přípravu smluvních dokumentů s našimi klienty; takovéto údaje nám tedy za tímto účelem jako náš klient poskytujete dobrovolně. V případě, že bychom tyto údaje chtěli využít k jinému účelu, než k činnosti vyplývající z našeho smluvního vztahu s Vámi, nebo k plnění povinností, které nám vyplývají z právních předpisů, potřebujeme ke zpracování Vašich údajů Váš souhlas.


Mimo výše uvedené údaje shromažďujeme také soubory cookie a další nástroje pro analýzu webu, které automaticky získávají informace o Vás v případě, že používáte stránky www.realspektrum.cz. Mezi tyto údaje patří např.:

informace o tom, který webový prohlížeč používáte
podrobnosti o webových stránkách, které jste si prohlédli
odkazy, na které jste klikli
apod.

Více informací o používání cookies a nástrojů pro analýzu za účelem zkvalitnění poskytování služeb na webu www.realspektrum.cz naleznete zde. 

 

Z JAKÝCH ZDROJŮ ZÍSKÁVÁME OSOBNÍ ÚDAJE

přímo od klienta při žádosti o poskytnutí informace ohledně našich služeb nebo při jednání o zprostředkování realitního obchodu nebo při následné realizaci zprostředkování realitního obchodu,
z veřejných rejstříků a seznamů (obchodní rejstřík, živnostenský rejstřík, evidence katastru nemovitostí apod.)

 

ZA JAKÝM ÚČELEM A PO JAKOU DOBU OSOBNÍ ÚDAJE ZPRACOVÁVÁME


⇒  bez souhlasu klienta

za účelem realizace obchodního vztahu či poskytnutí služby – zpracování osobních údajů je nezbytné pro řádné plnění práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu s klientem; za tímto účelem jsou na základě oprávněného zájmu osobní údaje klienta zaneseny do naší databáze
pro plnění povinností vyplývajících ze zákona (např. dle zák. č. 563/1991 Sb., o účetnictví, zák. č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu apod.)
za účelem ochrany svých práv a právem chráněných zájmů

 

⇒  se souhlasem klienta

k dalším účelům – zejména pro marketingové účely apod.
 

Osobní údaje uchováváme pouze po dobu nezbytně nutnou pro realizaci obchodního vztahu či poskytnutí služby; v případě udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů pak po dobu uvedenou v tomto souhlasu.

 

KTERÝM TŘETÍM OSOBÁM POSKYTUJEME OSOBNÍ ÚDAJE

Osobní údaje zpracováváme jako správce prostřednictvím svých zaměstnanců nebo prostřednictvím třetích osob – zpracovatelů, to vše za zajištění vysoké úrovně zabezpečení osobních údajů našich klientů.
Našimi zpracovateli jsou spolupracující advokátní kancelář AK MUZIKÁŘ & PARTNERS, se sídlem Havlíčkova 13, 602 00 Brno, dodavatel účetních služeb paní Marie Dana Hanišová, IČ: 10548866, s místem podnikání Arménská 507/13, 625 00 Brno, správce IT sítě společnost FLEX, s.r.o., se sídlem Lidická 718/77, 602 00 Brno, IČ: 49453971, poskytovatel realitního softwaru společnost Realman s.r.o., se sídlem Družstevní 421/1, 679 04 Adamov, IČ 26227461, správce webových stránek společnost IMP net s.r.o., se sídlem Šimáčkova 674/137, 628 00 Brno, IČ: 28351801, poskytovatel e-mailového klienta společnost FASTER CZ spol. s r.o., se sídlem Jarní 1064/44g, 614 00 Brno, IČ 60722266, zpracovatel účetnictví společnost SLUNEX spol. s r.o., se sídlem Eleonory Voračické 659/22, 616 00 Brno, IČ: 63484340, systém pro zpracování e-mailů SmartSelling a.s., se sídlem Netroufalky 797/5, 625 00 Brno, IČ: 29210372.
Údaje našich klientů poskytneme třetím osobám rovněž v případech, kdy jsme vázáni platnými právními předpisy tyto údaje zpřístupnit a předat – jedná se zejména o orgány státní správy, soudy, orgány činné v trestním řízení, exekutory, notáře, insolvenční správce apod.).
Osobní údaje předáme třetím osobám rovněž za účelem ochrany našich práv a právem chráněných zájmů (např. našim spolupracujícím advokátním kancelářím). Rozsah poskytnutých osobních údajů bude v takovém případě omezen na údaje nezbytné pro úspěšné uplatnění našeho nároku.
Na žádost klienta poskytneme jeho osobní údaje i dalším třetím osobám, vždy však v nezbytně nutném rozsahu a pouze v souvislosti se službami, které pro naši společnost resp. pro klienta tyto třetí osoby budou zajišťovat. Jedná se např. o našeho spolupracujícího znalce za účelem vyhotovení znaleckého posudku o ceně nemovitosti nebo finančního poradce za účelem zpracování nabídky na financování koupě nemovitosti apod.

 

JAKÝM ZPŮSOBEM ZPRACOVÁVÁME OSOBNÍ ÚDAJE

Osobní údaje zpracováváme a uchováváme v elektronické podobě prostřednictvím prostředků výpočetní techniky, a dále v listinné podobě.
Osobní údaje klientů v listinné a elektronické podobě uchováváme ve služebních prostorách naší společnosti, kam je zamezen přístup nepovolaným osobám obvyklými prostředky (zamčené dveře, osobní dohled zaměstnanců společnosti apod.). Přístup k osobním údajům je omezen pouze na zaměstnance společnosti a shora uvedené zpracovatele. Všechny tyto osoby jsou vázány zákonnou nebo smluvní mlčenlivostí.
Přístup k osobním údajům klienta je rovněž chráněn systémem přístupových hesel a práv.

 

JAKÁ PRÁVA MÁTE JAKO SUBJEKTU ÚDAJŮ

požadovat informaci o tom, jaké osobní údaje zpracováváme
vyžádat si přístup k údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit
požadovat výmaz osobních údajů, to však pouze za podmínky, že neexistuje žádný zákonný důvod k jejich dalšímu zpracování
udělený souhlas odvolat nebo změnit jeho rozsah
uplatnit své případné námitky proti zpracování osobních údajů

    a to některým z následujících způsobů:

osobně v sídle naší společnosti nebo v hlavní kanceláři
e-mailem na adresu: [email protected] 
telefonicky na čísle: +420 533 339 111


Se svými podněty se rovněž můžete obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů.