Vyšla vás stavba příliš draze? Ještě ji stihnete prodat se ziskem

Situace na trhu nemovitostí se v posledních týdnech začala radikálně měnit. Tolik očekávaný pokles cen nemovitostí sice nenastal (a pravděpodobně ani v nejbližší době nenastane), ale poptávka výrazně opadla. Některé zdroje uvádí až o 50 %. Výrazně v nabídce nemovitostí přibylo rozestavěných domů, chat, garáží a dalších staveb. Po důvodu nemusíme pátrat dlouho.

 rozestavěný dům

Došly peníze na stavbu

Značná část staveb byla rozestavěna ještě před covidem, tedy před současnou inflací a vysokými úrokovými sazbami. Ovšem málokteré domy se dokončily, protože podstatná část se staví svépomocí, aby lidé ušetřili. To často trvá i několik let. Jenže rok zpátky se výrazně zdražily materiály i cena práce, a to samozřejmě zamíchalo s rozpočty. Zatímco dříve vyšla stavba na 4 miliony, dnes to může být klidně o 3 miliony víc.

Špatná ekonomická situace

Mnoho ze stavitelů nemá možnost si hypoteční úvěr navýšit, protože se zároveň výrazně zvedly úrokové sazby z přibližně 2 % na 6 % a více. Navíc se zpřísnily možnosti hypotéky získat. Mnoho lidí se tak ocitlo v pasti, protože aktuálně mají rozestavěnou nemovitost, ale ne peníze na její dokončení. Velká část z nich platí zároveň nájem a splátku hypotéky, a to se výrazně promítá do jejich finanční situace.

 

Jak takovou situaci řešit?

Ještě stále je možné prodat i rozestavěný dům výhodně a vydělat na tom. Situace se ale bude poměrně rychle měnit a trh s nemovitostmi bude spíš stagnovat. Rozestavěné nemovitosti by dokonce mohly klesnout na ceně. Proto si domluvte úvodní schůzku s našimi realitními makléři. Pomůžeme vám dům prodat se ziskem, takže ve výsledku můžete vydělat i na současné situaci.

Uděláme odhad vaší nemovitosti, za jakou maximální cenu by bylo možné ji prodat. Nemovitost dokážeme prodat výhodněji a rychleji, než když to budete dělat sami. Často se stává, že můžete vydělat na pozemku, protože jeho cena v mezičase stavby stoupla. Na to lidé prodávající své nemovitosti často zapomínají a řeší jen hodnotu samotné stavby. Stejně tak je potřeba kalkulovat s rostoucími cenami stavebních materiálů a práce.

 

Seženeme vám menší a finančně dostupné bydlení

Ideální scénář, kterého se snažíme dosáhnout, je prodat rozestavěnou nemovitost, která je pro vás aktuálně přítěží, výhodněji, abyste na tom vydělali. Většinou se nám to daří, klienti potom s naší pomocí seženou finančně dostupnější bydlení, a ještě jim zbydou finance navíc. Tak snadné to můžete opravdu být, ale vzhledem k vývoji realitního trhu to nebude trvat dlouho.

 rozestavěný dům prodejh

Zajistíme i refinancování nebo peníze ihned

Pokud jste neměli při výběru hypotečního úvěru šťastnou ruku, rádi vám pomůžeme s refinancováním. Spolupracujeme s přední finanční společností Fincentrum. Refinancování hypotéky vám může ušetřit stovky korun. Pokud ale potřebujete peníze ihned, dokážeme vám zajistit i výhodný výkup nemovitostí za hotové. Peníze tak můžete mít prakticky hned na svém účtu.

 

Nezávazně vám poradíme

Máte otázky, chcete poradit jak postupovat? Kontaktuje nás