Co se dostaví v Brně a okolí v roce 2024 - developerské projekty a veřejné stavby

22.1.2024
Petr Broža
6 minut čtení
Co se dostaví v Brně a okolí v roce 2024 - developerské projekty a veřejné stavby

Novostavby

Byty a domy v centru i kousek za městem. K nastěhování bude letos v Brně hned několik zajímavých projektů. Tady jsou některé z nich.

Rezidence Fáměrovo náměstí

Lokalita: Brno-Černovice

Předpokládaný termín dokončení: 4. čtvrtletí 2024

Nově vznikající projekt, který se staví na klidném místě ve slepé ulici v městské části Brno-Černovice. Díky uzavřenému celku bytového domu a malým zahrádkám, které jsou součástí některých bytů se budete cítit jako na venkově, a přitom budete bydlet s dostupností pod deset minut do centra Brna. Dispozice bytových jednotek budou od 1kk až po 3kk. Ve výměrách od 28 m2 do 75 m2. Přízemní jednotky ve dvorní části mají malé zahrádky. Jednotky v patře mají zase prostorné balkony. Developerský projekt počítá s dostatečnou kapacitou parkovacích stání, které bude možné zakoupit k bytovým jednotkám. Parkování bude k dispozici přímo před konkrétní bytovou jednotkou.

Více informací na www.rezidencefn.cz.

Rezidence Fáměrovo náměstí

Nové Kobylnice

Lokalita: Kobylnice, Brno-venkov

Předpokládaný termín dokončení: v průběhu roku 2024

Celkem 37 nízkoenergetických domů. Pět různých typů domů o velikostech 4+kk až 6+kk. Každý má vlastní garáž (dvojgaráž). Všechny domy jsou vybaveny krbovými kamny.

Více informací na www.novekobylnice.cz.

Nové Kobylnice

Nové Hlinky

Lokalita: Brno-střed

Předpokládaný termín dokončení: 1. čtvrtletí 2024

Moderní rezidence Nové Hlinky v oblíbené lokalitě vám nabízí byty o různých velikostech od 1+kk do 4+kk. Na své si přijdou mladí lidé, kteří hledají menší startovací byty, stejně jako větší rodiny s dětmi i starší generace, která hledá poklidnou lokalitu s výbornou občanskou vybaveností v okolí.

Více informací na www.novehlinky.cz.

Rezidence Nové Hlinky

BD Lido II

Lokalita: Brno-sever

Předpokládaný termín dokončení: 2. čtvrtletí 2024

Projekt nabídne dva bytové trakty se 125 krásnými byty, které splní vysoké nároky na klidné bydlení a současně budou respektovat brněnské tradice. Vybírat můžete z menších jednotek 1+kk, které představují skvělý startovací byt i výhodnou investici, nebo z prostorných 3+kk, které jsou ideálním místem pro rodiny.

Více informací na www.bdlido.cz.

BD Lido II

Pod Římským vrchem

Lokalita: Pasohlávky, Brno-venkov

Zkolaudováno v lednu 2024

Tento unikátní projekt v srdci jižní Moravy je jedinečnou příležitostí pro každého, kdo hledá vlastní bydlení nebo investiční příležitost, která díky své poloze může nabídnout také zajímavé zhodnocení.

Více informací na www.podrimskymvrchem.cz.

Pod Římským vrchem

Veřejné stavby

Co se týká veřejných staveb a projektů samotného Brna v letošním roce, dokončit by se mělo hned několik velkých investic. Mezi nimi je například parkovací dům v Šumavské ulici nebo další vodojem na Žlutém kopci. 

Investice

Budují se protipovodňová opatření na řece Svratce v úseku od Riviéry po viadukt v Uhelné ulici. Původní termín dokončení je sice naplánován na srpen, ale s největší pravděpodobní se nestihne.

V dubnu by měla být dokončena stavba dětského hospicu – Dům pro Julii. Stát bude v lokalitě Kociánka, v areálu Domova pro seniory. 

Doprava

Co se týká komunikací, letos by měli využít řidiči na jihu Moravy jedenáct opravených a nových dálnic. Přímo v Brně jde o tři zprovozněné úseky Velkého městského okruhu. V září by měly být k dispozici čtyři pruhy okruhu v Žabovřeské ulici a v listopadu v Bauerově ulici, kde přechody pro chodce nahradí lávky. V závěru roku se zprůjezdní i část okruhu přes Tomkovo nábřeží.
 

Most přes Tomkovo náměstí

Dopravní podnik města Brna tak zprůjezdní trať přes Tomkovo náměstí do Maloměřic a Obřan. Přes léto se opraví koleje v Bystrci od zastávky Zoologická zahrada po smyčku v Rakovecké ulici. A v Kounicově ulici podél Univerzity obrany a Moravské zemské knihovny, u které vznikne nová zastávka pro trolejbusy. V druhé půlce roku pak zřejmě začne oprava Údolní ulice podél porodnice na Obilním trhu.

Rekonstrukce mostu přes železnici na Merhautově ulici potrvá do července. V létě by měla stát tramvajová smyčka v Pisárkách, a to v těsné blízkosti tramvajové zastávky Lipová. Usnadnit má manipulačním jízdám tramvají. 

Na podzim by měl být předán k užívání parkovací dům v Šumavské ulici. Nabídne více než šest set míst uvnitř i venku, a to včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily.

Na železnici se letos očekávají výluky mezi Kuřimí, Brnem – Královým Polem a Maloměřicemi. 

Bydlení

V polovině roku by měla být hotová rekonstrukce bytového domu – Hálkova 4. Díky celkové rekonstrukci vznikne v domě 12 bytových jednotek o velikostech 1+kk až 3+kk. Z toho bude jedenáct startovacích bytů a jeden byt bude určen pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. 

Školství

Modernizace stávající trojtřídní budovy Mateřské školy Radost v Michalově 2 v Líšni by měla být dokončena v létě.

Během letních prázdnin mají být dokončeny také stavební práce na ZŠ Sirotkova, kde vzniká přístavba, v níž budou tři nové odborné učebny a kabinety, upraví se stará odborná učebna fyziky a do suterénu se vrátí zařízení školní kotelny.

V říjnu mají být dokončeny stavební úpravy ZŠ Hamry v Maloměřicích. Na podzim bude dokončena i nástavba budovy I. stupně ZŠ a MŠ Jana Broskvy v Chrlicích. 

Sport a kultura

Dokončeny budou stavební úpravy a instalace divadelních technologiích Sálu Břetislava Bakaly. Od jara zde má působit Divadlo Bolka Polívky.

Cestovní ruch a volný čas

V polovině roku má být zprovozněno společné informační centrum města Brna a jižní Moravy v ulici Zámečnické.

S turistickou sezonou se plánuje otevření posledního (třetího) vodojemu na Žlutém kopci a dokončení úprav areálu včetně zázemí.

Obsah článku

triangletriangle

Chcete se na něco zeptat? Zajímá vás něco?

Jméno a příjmení
Telefon
E-mail
Zpráva
bgbg

Ochrana osobních údajů

Společnost REAL SPEKTRUM, a.s., se sídlem Praha 1, Náměstí republiky 8, PSČ 110 00, IČ: 253 14 718, zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 6807, hlavní kancelář Brno, Lidická 77, PSČ 602 00 předkládá svým klientům informace o zpracování osobních údajů, tedy jaké jsou naše zásady pro zpracování osobních údajů, jaké osobní údaje zpracováváme, jaký je zdroj těchto údajů, za jakým účelem a po jakou dobu údaje uchováváme, komu je poskytujeme a jaká jsou Vaše práva jako subjektu těchto údajů.

 

JAKÉ JSOU NAŠE ZÁSADY PRO ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

při zpracování osobních údajů postupujeme dle platných právních předpisů
dbáme na bezpečnost při zpracování osobních údajů a rozsah jejich zpracování omezujeme na minimum
se zásadami pro zpracování osobních údajů seznámíme klienta při uzavírání obchodu nebo při poskytnutí služby
tento dokument je volně dostupný v sídle a hlavní kanceláři naší společnosti a na našich internetových stránkách www.realspektrum.cz.
 

JAKÉ OSOBNÍ ÚDAJE ZPRACOVÁVÁME

identifikační údaje: jméno, příjmení, titul, datum narození, rodné číslo (bylo-li přiděleno), rodinný stav, včetně případné úpravy rozsahu společného jmění manželů,
kontaktní údaje klienta: telefonní číslo, e-mailová adresa, adresa trvalého pobytu, případně jiného pobytu na území ČR, korespondenční adresa (je-li odlišná od adresy trvalého pobytu),
fyzická osoba podnikající - obchodní firma, odlišující dodatek, místo podnikání, IČ, daňové identifikační číslo
údaje zpracovávané za účelem plnění povinností vyplývajících ze zák. č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu: místo narození, státní občanství, pohlaví, druh a číslo průkazu totožnosti, stát/orgán, který vydal průkaz totožnosti, doba platnosti průkazu totožnosti.


Shora uvedené údaje jsou pro nás nezbytné pro přípravu smluvních dokumentů s našimi klienty; takovéto údaje nám tedy za tímto účelem jako náš klient poskytujete dobrovolně. V případě, že bychom tyto údaje chtěli využít k jinému účelu, než k činnosti vyplývající z našeho smluvního vztahu s Vámi, nebo k plnění povinností, které nám vyplývají z právních předpisů, potřebujeme ke zpracování Vašich údajů Váš souhlas.


Mimo výše uvedené údaje shromažďujeme také soubory cookie a další nástroje pro analýzu webu, které automaticky získávají informace o Vás v případě, že používáte stránky www.realspektrum.cz. Mezi tyto údaje patří např.:

informace o tom, který webový prohlížeč používáte
podrobnosti o webových stránkách, které jste si prohlédli
odkazy, na které jste klikli
apod.

Více informací o používání cookies a nástrojů pro analýzu za účelem zkvalitnění poskytování služeb na webu www.realspektrum.cz naleznete zde. 

 

Z JAKÝCH ZDROJŮ ZÍSKÁVÁME OSOBNÍ ÚDAJE

přímo od klienta při žádosti o poskytnutí informace ohledně našich služeb nebo při jednání o zprostředkování realitního obchodu nebo při následné realizaci zprostředkování realitního obchodu,
z veřejných rejstříků a seznamů (obchodní rejstřík, živnostenský rejstřík, evidence katastru nemovitostí apod.)

 

ZA JAKÝM ÚČELEM A PO JAKOU DOBU OSOBNÍ ÚDAJE ZPRACOVÁVÁME


⇒  bez souhlasu klienta

za účelem realizace obchodního vztahu či poskytnutí služby – zpracování osobních údajů je nezbytné pro řádné plnění práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu s klientem; za tímto účelem jsou na základě oprávněného zájmu osobní údaje klienta zaneseny do naší databáze
pro plnění povinností vyplývajících ze zákona (např. dle zák. č. 563/1991 Sb., o účetnictví, zák. č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu apod.)
za účelem ochrany svých práv a právem chráněných zájmů

 

⇒  se souhlasem klienta

k dalším účelům – zejména pro marketingové účely apod.
 

Osobní údaje uchováváme pouze po dobu nezbytně nutnou pro realizaci obchodního vztahu či poskytnutí služby; v případě udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů pak po dobu uvedenou v tomto souhlasu.

 

KTERÝM TŘETÍM OSOBÁM POSKYTUJEME OSOBNÍ ÚDAJE

Osobní údaje zpracováváme jako správce prostřednictvím svých zaměstnanců nebo prostřednictvím třetích osob – zpracovatelů, to vše za zajištění vysoké úrovně zabezpečení osobních údajů našich klientů.
Našimi zpracovateli jsou spolupracující advokátní kancelář AK MUZIKÁŘ & PARTNERS, se sídlem Havlíčkova 13, 602 00 Brno, dodavatel účetních služeb paní Marie Dana Hanišová, IČ: 10548866, s místem podnikání Arménská 507/13, 625 00 Brno, správce IT sítě společnost FLEX, s.r.o., se sídlem Lidická 718/77, 602 00 Brno, IČ: 49453971, poskytovatel realitního softwaru společnost Realman s.r.o., se sídlem Družstevní 421/1, 679 04 Adamov, IČ 26227461, správce webových stránek společnost IMP net s.r.o., se sídlem Šimáčkova 674/137, 628 00 Brno, IČ: 28351801, poskytovatel e-mailového klienta společnost FASTER CZ spol. s r.o., se sídlem Jarní 1064/44g, 614 00 Brno, IČ 60722266, zpracovatel účetnictví společnost SLUNEX spol. s r.o., se sídlem Eleonory Voračické 659/22, 616 00 Brno, IČ: 63484340, systém pro zpracování e-mailů SmartSelling a.s., se sídlem Netroufalky 797/5, 625 00 Brno, IČ: 29210372.
Údaje našich klientů poskytneme třetím osobám rovněž v případech, kdy jsme vázáni platnými právními předpisy tyto údaje zpřístupnit a předat – jedná se zejména o orgány státní správy, soudy, orgány činné v trestním řízení, exekutory, notáře, insolvenční správce apod.).
Osobní údaje předáme třetím osobám rovněž za účelem ochrany našich práv a právem chráněných zájmů (např. našim spolupracujícím advokátním kancelářím). Rozsah poskytnutých osobních údajů bude v takovém případě omezen na údaje nezbytné pro úspěšné uplatnění našeho nároku.
Na žádost klienta poskytneme jeho osobní údaje i dalším třetím osobám, vždy však v nezbytně nutném rozsahu a pouze v souvislosti se službami, které pro naši společnost resp. pro klienta tyto třetí osoby budou zajišťovat. Jedná se např. o našeho spolupracujícího znalce za účelem vyhotovení znaleckého posudku o ceně nemovitosti nebo finančního poradce za účelem zpracování nabídky na financování koupě nemovitosti apod.

 

JAKÝM ZPŮSOBEM ZPRACOVÁVÁME OSOBNÍ ÚDAJE

Osobní údaje zpracováváme a uchováváme v elektronické podobě prostřednictvím prostředků výpočetní techniky, a dále v listinné podobě.
Osobní údaje klientů v listinné a elektronické podobě uchováváme ve služebních prostorách naší společnosti, kam je zamezen přístup nepovolaným osobám obvyklými prostředky (zamčené dveře, osobní dohled zaměstnanců společnosti apod.). Přístup k osobním údajům je omezen pouze na zaměstnance společnosti a shora uvedené zpracovatele. Všechny tyto osoby jsou vázány zákonnou nebo smluvní mlčenlivostí.
Přístup k osobním údajům klienta je rovněž chráněn systémem přístupových hesel a práv.

 

JAKÁ PRÁVA MÁTE JAKO SUBJEKTU ÚDAJŮ

požadovat informaci o tom, jaké osobní údaje zpracováváme
vyžádat si přístup k údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit
požadovat výmaz osobních údajů, to však pouze za podmínky, že neexistuje žádný zákonný důvod k jejich dalšímu zpracování
udělený souhlas odvolat nebo změnit jeho rozsah
uplatnit své případné námitky proti zpracování osobních údajů

    a to některým z následujících způsobů:

osobně v sídle naší společnosti nebo v hlavní kanceláři
e-mailem na adresu: [email protected] 
telefonicky na čísle: +420 533 339 111


Se svými podněty se rovněž můžete obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů.