Historie značky

30 let jistoty bezpečného realitního obchodu


Real Spektrum působí na realitním trhu již od roku 1991.

„V jednadevadesátém jsme s osmi kolegy zakládali první realitní kancelář v Brně pod značkou REAL SPEKTRUM. Začínali jsme doslova od nuly. Ve firmě jsme ráno bývali už před šestou a odcházeli po desáté večer. Hnacím motorem našeho nadšení bylo vybudovat realitní společnost profesionální úrovně, která zákazníkovi poskytne maximální bezpečí a komfort při obchodu s nemovitostmi. Středem našeho zájmu nebyl pouze obchodní úspěch, ale především spokojený klient. A to přetrvalo až dodnes."

František Kokna | zakladatel značky REAL SPEKTRUM1991 | Nelehké začátky

Na konci března roku 1991 jsme v Brně založili realitní společnost REAL SPEKTRUM a stali jsme se i jedním ze zakládajících členů Asociace realitních kanceláří v České republice.

1993 |…a zase zakládáme
V lednu 1993 jsme se podíleli na založení Obchodní a hospodářské komory v Brně, která sdružuje širokou podnikatelskou veřejnost. V tom samém roce jsme také založili první kamennou pobočku REAL SPEKTRUM BLANSKO, spol. s r.o.

1996 | Jedeme do světa
V roce 1996 za sebou máme úspěšnou prezentaci nemovitostí našich klientů na významných zahraničních veletrzích MIPIM a MAPIC a zakládáme další kamennou pobočku REAL SPEKTRUM BOSKOVICE, spol. s r.o.

1998 | První vlastní development
Investujeme do první vlastní výstavby bytových domů na ulici Langrova v Brně-Slatině. Rezidenční projekt „Loučky“ se 125 byty se řadí mezi naše největší a nejrozsáhlejší investiční a developerské akce. 

2000 | Nové tisíciletí
Do nového tisíciletí vstupujeme s novým logem a vyvíjíme vlastní realitní software, který zefektivní naši práci a zkvalitní naše služby. Do další práce nás velmi motivuje získání ocenění pro nejúspěšnější realitní firmu na středoevropském trhu.

2005-2008 | Naše prvenství
Jako jedna z prvních realitních kanceláří spouštíme první webové stránky. Jako první, ryze česká značka, expandujeme po celé České republice a otevíráme více než 80 nových poboček. Stáváme se také prvním členem sítě EKRK a vítězíme v soutěži o nejlepší malou a střední firmu města Brna TOP MSP 2008. 

2008-2009 | Franšíza a expanze na Slovensko
Přicházíme na trh s novým podnikatelským systémem, který umožňuje malým podnikatelům provozovat svoji činnost pod značku naší silné společnosti. Otevíráme také novou pobočku v Bratislavě.

2013-2014 | Nové projekty
Abychom mohli svým klientům poskytovat profesionální služby i v oblasti financování, zakládáme vlastní finanční společnost RS Finconsult. Hledáme také stále nové cesty k našim klientům, a proto spouštíme nový projekt, se zaměřením na průmyslové a logistické nemovitosti, czcproperty.cz 

2015-2020 | Pomáháme klientům k úspěchu
Posilujeme vlastní development v oblasti komerčních nemovitostí. Pro klienty budujeme nová logistická centra na klíč. Pro společnost Geis jsme realizovali „built-to-suit“ 5 600 m2 nových skladů v průmyslové zóně Řehlovice. Nezahálíme ani v realitní činnosti a zajišťujeme úspěšný prodej významných brněnských území jako je areál ADMA, SVUM nebo 5 ha pozemek na ul. Sportovní.

2021 | Slavíme 30. let
Od doby, kdy jsme si pronajali první kancelář na ulici Botanická, uplynulo již 30 let. Tenkrát jsme neměli počítače ani internet a jednotlivé poptávky, které jsme si lepili na nástěnku, jsme následně spojovali s nabídkami nemovitostí. Dnes je vše jinak – máme vlastní reprezentativní prostory a zaměstnáváme tým zkušených makléřů. A za to všechno děkujeme především Vám, našim klientům.