Exkluzivní kancelářské prostory na ulici Přízova

Bochnerův palác je nově renovovaná budova, která je součástí projektu Vlněna. Jedná se o administrativní budovu se zachovanými prvky z 19. století, který nabízí luxusní obchodní a kancelářské prostory s duchem historie.

Prémiová obchodní adresa

Historické sídlo společnosti Vlněna spojuje minulost a současnost a je ideálním místem pro profesionální společnosti nebo zastoupení.

Dveře, okna a zábradlí jsou věrnými napodobeninami originálů a historické mramorové schody byly obnoveny. Přízemí s klenutými stropy je ideální pro skvělou restauraci nebo luxusní showroom. V prvním patře jsou na stropech zachovány fresky. Třetí (podkrovní) patro je atypické, s původními trámy. Z venku paláce bude zahrada, kde si můžete odpočinout a dokonce pěstovat vlastní zeleninu!

Příběh Bochnerova paláce

Palác se nachází v továrním komplexu Vlněna, který byl založen na začátku 19. století na místě bývalého textilního závodu. Palác byl postaven Johannem Bochnerem v letech 1864 až 1867 na základě návrhu architekta Josefa Arnolda. Později, provedl architekt Ernst Wiesner některé změny v interiéru. Palác sloužil jako tovární hlavní administrativní budova.

Bochner prodal palác a celý areál majitelům brněnské továrny, jimiž byli Alfred Stiassni, Ernst Stiassni a Paul Neumark. Ti pokračovali ve vývoji továrny až do roku 1939, kdy Němci zabavili celé prostory jako Židovský majetek.

V roce 1941 byla celá budova koupena Němcem Juliusem Kunertem. Po válce byl komplex Vlněná znárodněn. Komplex byl funkční až do roku 1997, kdy výroba skončila a budova začala chátrat.

I přes velké architektonické intervence ve druhé polovině 20. století a mnoho let úpadku, byly v budově zachovány štukové stropy ve třech pokojích v prvním patře, celé schodiště, nosné stavby v přízemí a historická novorenesanční fasáda.

CTP zachovala a zrekonstruovala Bochnerův palác jako důležitý historický prvek v rámci nového komplexu.


 

Bochnerův palác Vám rádi osobně v REAL SPEKTRU představíme. Pro bližší informace a nabídky volných ploch k pronájmu kontaktuje specialistu na pronájmy kanceláří a obchodních ploch. Připraví pro vás nabídku na míru a zařídí celou realitní transakci bez platby provize. Ušetří vám čas i peníze.

 
Mgr. Jan Dufek

specialista na kancelářské a obchodní prostory

tel.: +420 724 405 366

volejte zdarma: +420 800 800 099

 

Mojí specializací je pronájem kanceláří a obchodních prostor v Brně. Hledáte nové kancelářské prostory, ve kterých by se Vaši zaměstnanci cítili dobře? Připravím pro Vás nabídku na míru. Pronajímáte nebytové prostory? Najdu Vám prověřené nájemníky. 


Informace o tom, jak zpracováváme osobní údaje, naleznete zde

Odeslat