Kanceláře v Brně se rychle zaplňují, nájemné bude stoupat.

V loňském roce bylo v Brně dokončeno více nových kanceláří než v Praze. Největším dokončeným projektem byla desetipodlažní nízkoenergetická budova O v Areálu Slatina s celkovou výměrou více než 15 000 m2. Ve výstavbě nových kanceláří překonalo loni Brno poprvé za 20 let i hlavní město Prahu. Celkem bylo na brněnském trhu dokončeno více než 43 000 m2 nových kancelářských ploch a dalších 45 000 m2 je aktuálně ve výstavbě. V roce 2016 jsme také zaznamenali rekordní poptávku po nových kancelářích, která přichází především z řad IT firem, finančních společností a zdravotnických zařízení. I díky tomu se v uplynulém roce v Brně pronajalo 60 000 m2 kanceláří, což je více, než bylo postaveno.

Brno zažívá nejvyšší poptávku v historii.

Doba, kdy majitelé hledali marně nájemníky a bylo velmi těžké nové prostory obsadit, je pryč. Brno aktuálně zažívá nejvyšší poptávku v historii. Celkem nyní disponuje více než 520 000 m2 kancelářských ploch, ze kterých více než 80 % tvoří prostory v nejvyšším standardu kvality. Právě tyto prostory třídy A obsadili noví nájemníci, např. do Vienna Point se stěhuje společnost Omega Pharma, a.s., která zde od začátku roku využívá 800 m2. V červenci zde otevře svůj nový showroom společnost ESYST, s.r.o. Parfumerie Notino si pronajala 4 000 m2 v administrativním komplexu BBP Offices. Zde bude také od září využívat 1 300 m2 společnost oXy Online s.r.o. Nové nájemníky má i CTOffice v Business parku Ponávka. Jeho řady rozšíří IBM, EASIT s.r.o. a Českomoravský cement a.s.

Rok 2017 přinese méně nových kanceláří.

Letos bude dokončeno poměrně méně ploch, než tomu bylo v roce 2016. Dá se tedy očekávat, že výše nájemného bude v moderních administrativních centrech stoupat. Na další období mají developeři v plánu rozvoj nevyužitých bývalých areálů Zbrojovka a Vlněna, jejichž přestavba bude probíhat po etapách. Po svém kompletním dokončení nabídnou celkem přes 160 000 m2.

Jak vypadají dnešní kanceláře? Multifunkční prostory, jóga koutek nebo třeba sauna.

Podoba dnešních kanceláří je rozmanitá – od menších uzavřených pracoven přes velkorysé open space místnosti až po multifunkční prostory, které zaměstnancům nabídnou dostatek míst, kde mohou odpočívat a potkávat se s kolegy. Pracovní prostředí by mělo navodit příjemnou atmosféru a podpořit tak kreativitu, zdraví a komunikaci zaměstnanců. Není totiž důležité, aby si zaměstnanci v práci odseděli patřičný počet hodin, ale aby udělali něco smysluplného. Největší transformace, kterou kanceláře v posledních dvaceti letech prodělaly, je asi nejvíce vidět na odpočinkových zónách. Ty zaměstnancům poskytují nejen prostor pro soukromé hovory a odreagování, ale i pro cvičení a saunování. Takové originální, designově a architektonicky atypické prostory si nechal na míru vytvořit úspěšný brněnský startup kiwi.com v administrativním centru Campus Science Park.

 
Hledáte moderní kanceláře pro svoji společnost? Chcete, aby se i Vaši zaměstnanci cítili v práci dobře? Neváhejte kontaktovat specialistu na pronájem kanceláří, který Vám připraví nabídku přesně na míru.

 

Specialista na pronájmy kanceláří v Brně

Mgr. Jan Dufek

specialista na pronájem kancelářských a obchodních prostor
tel.: +420 724 405 366
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: jan.dufek@realspektrum.cz

Velmi dobře znám brněnský realitní trh s kancelářskými plochami. Rád pro Vás připravím nabídku na míru a společně najdeme optimální řešení, které bude vyhovovat Vašemu podnikání.

 


Informace o tom, jak zpracováváme osobní údaje, naleznete zde.