Pozemky pro průmyslové objekty

Před půldruhým rokem jsem se zamýšlel na stránkách tohoto časopisu nad situací na brněnském realitním trhu a to především nad možnostmi nabídky komerčních pozemků. Už tehdy panovala shoda mezi investory, developery a realitními agenty, tedy že nabídka se stále snižuje oproti enormní poptávce a paradoxně se v době ekonomického vzestupu realitní trh „zadírá“ a to jak v samotném Brně, tak i v jeho širším okolí. Tolik tehdejší stav.


Dnes už možná neřešíme, zda jsou, či nejsou pozemky předražené, není-li jejich prodejní cena dávno za hranicí obvyklé návratnosti, ale zda vůbec je možné investorům v této oblasti alespoň něco nabídnout. Běžná nabídka, dostupná v realitní inzerci je v podstatě nepoužitelná – technické a právní vady, nejistota vzhledem k provizoriu současného územního plánu apod., investory odrazuje.


Za této, skoro bezvýchodné situace, máme však pro investiční veřejnost dobrou zprávu. Podařilo se nám zajistit zajímavou menší průmyslovou zónu s pozemky o výměře cca 1,1ha, vybavenými inženýrskými sítěmi, schváleným vjezdem a projektovou dokumentací na výstavbu průmyslového objektu na zhruba polovině výměry pozemku a to vše v lukrativní části Města Brna, v blízkosti výpadovky na Vídeň. Je to ojedinělá příležitost zejména pro výrobní firmy i skladující subjekty, které jsou vázány na Brno.

Jsem přesvědčen, že je to na dlouhou dobu jedna posledních velmi zajímavých příležitostí brněnského regionu. Bližší informace Vám rád podám osobně.

 


Ing. Vladimír Hnát

specialista na prodej a pronájem skladů, výrobních hal, pozemků
tel.: +420 602 501 012
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: vladimir.hnat@realspektrum.cz

'Mou základní obchodní strategií je za všech okolností osobní přístup ke každému z mých obchodních partnerů, ať už potřebuje zajistit prodej, pronájem nebo koupi nemovitosti. Snažím se pozorně vnímat jejich potřeby a najít pro ně oboustranně přijatelná řešení'