Realizace prodeje významného areálu v Brně, ul. Vídeňská

Letos jsme úspěšně zrealizovali prodej areálu o výměře 4 ha bývalých Energetických strojíren Brno a.s. Tento víceúčelový areál se nachází v blízkosti centra města Brna, v rychle se rozrůstající lokalitě. Jeho strategická poloha a velikost umožní novému majiteli uspokojit poptávku po pronájmu širokého spektra komerčních nemovitostí od kancelářských prostor přes obchodní jednotky až po sportovní a rekreační objekty.


Lokalita mezi ulicemi Vídeňská, Heršpická a Jihlavská zajistí areálu výbornou dostupnost z dálnice D1 (cca 1,5 km) a D2 (cca 4 km).

 


Aktuálně jsou plochy v areálu k využití pro výrobu, skladování, kanceláře, obchod a významnou část tvoří i sportovní aktivity (horolezecké stěny CrossFit, parkur apod.). V areálu se nachází dvě nezastavěné plochy, na kterých je možné realizovat výstavbu dalších budov. Díky nízkému počtu volných prostor v okolí a vysoké poptávce zvýší výstavba nových budov příjmy z pronájmu i celkový výnos.


Při prodeji bylo v areálu obsazeno více než 95% pronajímatelných ploch a sídlilo v něm 71 nájemců. Více než polovina těchto ploch byla pronajata na základě dlouhodobých nájemních smluv.

Prodej byl realizován na základě požadavku majitele neveřejným výběrovým řízením. Jeho záměrem bylo nevzbudit nejistotu mezi stávající nájemníky a cíleně nabízet nemovitost na základě mlčenlivosti pouze investorům, kteří obdobné nemovitosti poptávají.