Rozhovor s Pavlem Daňkem

Pavel Daněk je zaměstnancem REAL SPEKTRA již 26 let. Za tuto dobu nasbíral spoustu zkušeností – v realitním oboru je opravdovým profesionálem. Pavel je předsedou dozorčí rady, ale v rámci hlavní pracovní náplně zajišťuje nové komerční prostory na míru podnikatelům a jejich potřebám.

 

Pavle, jak začala tvá cesta v REAL SPEKTRU?

Když se zpětně ohlédnu za svým profesním životem, uvědomuji si, že je od roku 1996 spojený s naší společností. A od mého prvního setkání s REAL SPEKTREM se práce a značka staly součástí mého života, a to nejen profesního. Může to znít trochu jako klišé, ale REAL SPEKTRUM, a to že jsem součástí našeho týmu, se stalo i mým životním posláním.

 

Chtěl jsi být realiťákem už od malička?

Jako dítě jsem chtěl být popelářem. Fascinovali mě ti pánové v oranžové vestě, kteří se vozili na stupátkách obrovského oranžového auta:-). Na základní a střední škole jsem si psal jako představu o své budoucí profesi přírodovědu a archeologii. Nakonec jsem vystudoval Provozně ekonomickou fakultu a dnes jsem již 26 let realiťák. A jsem rád, že se mi práce stala zároveň i koníčkem :-)

 

Jak si myslíš, že lidé vnímají profesi realitního makléře?

Vždy se hrdě hlásím ke své profesi. O realitních makléřích se sice mnohdy traduje spoustu nelichotivých věcí, ale ze své vlastní zkušenosti si stojím za tím, že prestiž jakékoli profese a její vnímání je především o lidech, jejich přístupu a profesní úrovni. A v REAL SPEKTRU si to všichni velice dobře uvědomujeme a ctíme pravidla férového, profesionálního a lidského přístupu ke všem našim klientům. A to je asi ten hlavní důvod, proč je pro mne práce mojí životní náplní. Pokud mám svoji práci dělat pořádně a mít výsledky, musím se jí věnovat naplno a brát ji jako součást svého života.

 

Jaké jsou tvé další koníčky, kromě práce?

Rád cestuji, poznávám nová místa a nové lidi. Přitom samozřejmě “poočku” sleduji nemovitosti. Ale teď vážně, snažím se víc relaxovat, “vyčistit” hlavu a alespoň občas zapomenout na práci. A díky mé skvělé životní partnerce se mi to většinou daří :-) Také si rád přečtu dobrou knížku nebo trávím čas se svou partnerkou, ať už návštěvou divadla nebo objevováním zajímavých míst.

 

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Do budoucna bych kromě profesního rozvoje měl určitě zapracovat na tom, abych se naučil pořádně relaxovat a trávit více času se svými blízkými.