Volné kanceláře k pronájmu v Brně ubývají. Nájemné dle očekávání roste.

Neobsazenost kanceláří v Brně klesla pod 10 %

Již několik let se v Brně poptávka po kancelářských prostorách stabilně pohybuje mezi 50 – 60 000 m2 ročně. Letos tomu není jinak. V prvním pololetí dosáhly uzavřené realitní transakce objemu 25 000 m2. Na druhou polovinu roku připadnou ještě vyšší objemy a to i přes očekávaný nárůst nájemného. Cena pronájmu kvalitní kancelářských prostor v samotném centru Brna přesahuje v některých případech i cenovou hladinu 13,50 EUR za metr čtvereční měsíčně. Takových kanceláří je ale v Brně málo, což dokazuje i fakt, že se jejich neobsazenost pohybuje pod 5 %.

 
Firmy expandují a mají zájem o kvalitní kanceláře.

V loňském roce bylo v Brně dokončeno více než 43 000 m2 nových kancelářských ploch, celkem bylo ale pronajato 60 000 m2. Je tedy patrné, že v roce 2016 bylo málo dokončených projektů, což mělo za následek i zvýšení ceny pronájmu. Poptávka je stále vysoká a z trhu mizí kancelářské jednotky kvality „A“. Příští rok by měl přinést téměř 57 000 m2 nových kancelářských ploch, které budu k dispozici v Areálu Slatina, Campus Science Park a v bývalém objektu Vlněny, kde už začala betonáž jedné z budov. 


Hledáte i Vy moderní kanceláře k pronájmu. Chcete pro sebe a své zaměstnance funkční a pohodlné prostředí vybavené moderními technologiemi? Kontaktuje specialistu na pronájem kanceláří v Brně. Připraví pro Vás nabídku kancelářských prostor přímo na míru.

 

Specialista na pronájmy kanceláří v Brně

Mgr. Jan Dufek

specialista na pronájem kancelářských a obchodních prostor
tel.: +420 724 405 366
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: jan.dufek@realspektrum.cz

Velmi dobře znám brněnský realitní trh s kancelářskými plochami. Rád pro Vás připravím nabídku na míru a společně najdeme optimální řešení, které bude vyhovovat Vašemu podnikání.

 


Informace o tom, jak zpracováváme osobní údaje, naleznete zde.