Prodej činžovního domu

Nájemní dům ve složitém dědickém řízení rychle našel nového majitele 

Čtyřem dědičkám jsme pomohli rychle a za skvělou cenu prodat nájemní dům. Před několika lety se na nás obrátila jedna ze spolumajitelek nájemní nemovitosti v centru Brna. Dědické řízení trvalo čtyři roky, v jehož průběhu jsme byli s klientkou v kontaktu.

Po čtyřech letech byl dům převeden do majetku čtyř vlastnic, dcer zesnulého majitele. Sestry se dříve navzájem nevídaly, společně řešily jen náležitosti kolem nabytého činžovního domu. Už při prvním setkání v naší realitní kanceláři bylo zřejmé, že majitelky mají na další osud nemovitosti rozdílný názor. Má se dům prodávat? A proč přes realitní kancelář? Proč platit provizi? To byly otázky, se kterými jsme se vypořádávali.

V průběhu několika jednání majitelky pochopily hlavní výhody prodeje přes naši kancelář, včetně právní jistoty a transparentního přístupu. Myslím, že odstatný podíl na změně jejich názoru, mělo i předvedení řady již úspěšně zrealizovaných podobných obchodů. Rovněž bylo důležité, že jsme prodej nemuseli inzerovat, protože nám dlouholeté kontakty z databáze našich obchodních partnerů umožňují oslovit prověřené zájemce o tento typ nemovitostí.

V tomto případě funguje zkušený realitní makléř jako nestranný průvodce prodejem. Profesionálně jedná se všemi stranami, zároveň má porozumění pro nelehkou situaci, ve které se dědičky ocitly. Umí naslouchat obavám, vypořádává rozdílné požadavky a posouvá jednání ke zdárnému konci. Samozřejmostí je pevná právní opora ve smlouvách a dalších dokumentech.

Poté, co jsme získali oprávnění nabízet nemovitost, jsme obratem kontaktovali zájemce o koupi. Cenové návrhy zohledňovaly nutnost okamžitých nemalých investic, přesto nejvyšší nabídka bezmála dorovnala požadovanou cenu spolumajitelek. Na přelomu září a října jsme začali s prohlídkami, do konce roku dostaly spoluvlastnice peníze a nemovitost získala nového majitele. Podařil se nám prodej ke spokojenosti všech stran.

Potřebujete prodat činžovní dům? Najdeme nejlepšího kupce a všechno pro vás vyřídíme. Obraťte se na našeho specialistu na prodej nájemních domů.

Jan Ryšavý

specialista na prodej nájemních domů
tel.: +420 602 156 824
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: jan.rysavy@realspektrum.cz

Každá nemovitost má svého kupce, ale štěstí musíte jít naproti. Prvním důležitým krokem k úspěšnému prodeji je stanovení reálné ceny. V REAL SPEKTRU zajistíme pro Vaši nemovitost ten nejlepší servis.

 

 

 


Informace o tom, jak zpracováváme osobní údaje, naleznete zde.