Ideální načasování prodeje bytu

Plánujete prodej bytu? Nečekejte. Současná situace je na vaší straně, a to hned z několika důvodů: 

 

Ceny bytů jsou na historickém maximu

Aktuální ceny nemovitostí jsou na historickém maximu a úrokové sazby hypoték klesají. Teď je ta pravá chvíle na prodej vašeho stávajícího bytu a pořízení nového.

Stoupá počet výhodných hypoték

Od počátku loňského roku klesají úrokové sazby hypoték. Vyrovnává se i výše úroků u fixací do deseti let. Sazby delších fixací bývají srovnatelné s těmi kratšími, někdy jsou dokonce i levnější. Průměrná úroková sazba u hypoték se počátkem loňského roku pohybovala těsně pod hranicí 3 %. Letos v lednu se úroky pohybovaly v průměrné hodnotě kolem 2,4 %. Zájemci o hypotéku si aktuálně mohou sjednat úrokovou sazbu i nižší. To se daří většinou u menších, tuzemských bank.

U hypoték stoupá zájem o delší fixační období

Dalším trendem je zvyšující se zájem žadatelů o delší fixační doby u hypoték. Ještě v předloňském roce bylo typické fixační období převážně na tři nebo pět let. Od druhé poloviny loňského roku je běžnější pětiletá fixace a současně je již několik měsíců velice oblíbené až desetileté fixační období. 

Prodat byt a postavit si dům? 

Proč ne. Za váš byt můžete v současnosti utržit nejvyšší možnou částku. Vyplatí se i dobře zvolená, levná hypotéka a můžete začít stavět.

Pokud si nejste jistí, jaká je hodnota vašeho bytu, obraťte se na odborníky z realitní kanceláře REAL SPEKTRUM. Odhad tržní ceny zde máte zdarma.