Je vůbec možné bezpečně prodat nemovitost?

Řada z nás řeší prodej svého bytu nebo rodinného domu pouze jednou za život. Přiznejme si, že většina z nás nemá s prodejem nemovitosti žádné zkušenosti, ale i přesto si stále klademe otázku „Proč bych měl svůj byt nebo dům prodávat prostřednictvím realitní kancelář?


Prodej nemovitostí bývá často spojen se spoustou komplikací – ať se jedná o stanovení správné prodejní ceny, kontakt se zájemci, sepsání smluv….. Pokud chcete, aby celý obchod proběhl hladce a bezpečně a Vy jste nepřišli o své peníze přizvěte do hry REAL SPEKTRUM a nechte si pomoci.
Makléři v REAL SPEKTRU mají dlouholeté zkušenosti s prodejem nemovitostí a jsou připraveni projít s Vámi celý realitní obchod krok pro kroku!

 

  • Prvním důležitým krokem k úspěšnému prodeji je stanovení správné ceny. Někomu to může přijít nepodstatné, ale od ceny se vše odvíjí. Pokud je cena nemovitosti příliš vysoká zmenšuje se tím okruh případných zájemců, které může tato cena odradit. V této souvislosti se dá očekávat, že v průběhu nabízení bude muset být cena snížena a to hlavně jako reakce na protinávrhy od potencionálních zájemců. Cenu ovlivňuje spousta faktorů – tak např. lokalita, ve které se nemovitost nachází, stáří, dispozice, stav, apod. Zkušený makléř umí tyto faktory posoudit, srovná nemovitost s podobnými realizovanými zakázkami a aktuální poptávkou a doporučí vhodnou prodejní cenu.

  • Dalším krokem je prezentace nemovitosti – někdo si může myslet, že ji stačí zveřejnit na internetu a to je vše. Zde se opět projeví zkušenosti realitního makléře, který musí odhadnout, které informace jsou nejdůležitější a na ty se v inzerci zaměří. Správně napsaný text může zvýšit zájem potenciálních zájemců.

  • Dále následuje zajištění prohlídek nemovitosti a jednání se zájemci i s Vámi, s majiteli. Realitní makléř musí umět nastavit podmínky prodeje, které budou přijatelné pro obě zúčastněné strany. Také musí mít minimálně základní znalosti finančních produktů, zejména pak hypotečního úvěru a úvěru ze stavebního spoření – bude je potřebovat při jednání s úvěrující bankou zájemce.

  • A teď vstupuje do cesty nejdůležitější část celého realitního obchodu – správně sepsané smlouvy a zajištění bezpečné úschovy kupní ceny. V REAL SPEKTRU máme vlastní právní oddělené, které spolupracuje s přední brněnskou advokátní kanceláří Muzikář&Odehnal. Ta se postará o bezpečnou úchovu kupní ceny. Naši právníci Vás rádi zastoupí v jednání před katastrálním úřadem tak, aby byl správně proveden vklad vlastnického práva a aby mohla být následně uvolněna kupní ceny z úschovy.

  • Jedním z posledních kroků je podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitosti. Při prodeji přes REAL SPEKTRUM se nemusíte o nic starat – zajistíme znalecký posudek příp. směrnou hodnotu, vyplníme za formulář na daňové přiznání a postaráme se o podání na příslušný finanční úřad.


Z výše uvedených řádků by se nemohlo zdát, že bezpečně prodat nemovitost není snad ani v lidských silách – upřímně, kdo si troufne na všechno to zařizování, běhání po úřadech a dohadování s úředníky? Navíc si nemůžete dovolit na něco zapomenout a musíte se umět vždy správně rozhodnout. Není tedy jednoduší vložit svoji nemovitost do rukou odborníků, kteří mají letité zkušenosti?

Michal Chemišinec je specialista na nábor bytů v Brně a okolí.

Michal Chemišinec
specialista na nábor bytů a RD
tel: +420 724 405 303
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: michal.chemisinec@realspektrum.cz


Jsme připravený Vám vysvětlit celý postup prodeje. Součástí našich služeb je příprava veškerých smluv a to ve spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří Muzikář & Partner. Pro bezplatné konzultace a poradenství se na mě neváhejte obrátit.
 
 

 

 


Petr Broža

specialista na nábor RD, chat a chalup
tel: +420 724 110 161
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: petr.broza@realspektrum.cz


Majitelům rodinných domů, rekreačních objektů a pozemků pomáhám s prodejem již od roku 2003. Vím, jak je důležité, aby celý realitní obchod proběhl bezpečně. Věřím, že oceníte mé zkušenosti s tržním posuzováním cen nemovitostí.