Prodej bez realitky

Proč prodávat nemovitost přes REAL SPEKTRUM?


Chcete prodat svoji nemovitost a myslíte si, že ušetříte či vyděláte když ji budete nabízet bez realitky? Zase tak jednoduché to není, podívejte se, co vše budete muset sami udělat: 

  • Zajistit inzerci nemovitosti ať už na internetu nebo v tisku. Budete vědět na koho a kam se máte obrátit? Nezapomínejte také na to, že za prezentaci nemovitosti budete muset zaplatit.

  • Bude nutné, abyste absolvovali všechny prohlídky s potenciálními zájemci. Počítejte s tím, že je to časově náročné přizpůsobit svůj čas ostatním a navíc Vás to bude stát i energii – řekněme si po pravdě, koho z nás baví opakovat stále dokola ty samé informace.

  • Jakmile najdete vhodného kupce budete muset sami prověřit zda je dostatečně solventní, tzn. zda má k dispozici dostatečnou hotovost nebo jestli je schopný získat úvěr v potřebné výši.

  • V případě, že zájemce bude čerpat úvěr na úhradu kupní ceny bude nutné abyste byli jeho bance plně k dispozici a spolupracovali s ní především na vyřízení zástavního práva na Vaši nemovitost.

  • Velmi důležité bude najít kvalitního a prověřeného právníka, advokáta nebo notáře, který Vám, samozřejmě za nemalý poplatek, připraví smlouvy a bude zapracovávat připomínky a požadavky na změnu smlouvy ze strany zájemci či jeho banky.

  • Dalším důležitým rozhodnutím bude kam uložit kupní cenu – samozřejmě je možné si ji předat pěkně „z ruky do ruky,“ ale nezapomínejte, že toto je možné pouze u plateb do 350 000 Kč. Úhradu vyšší částky je nutné provést prostřednictvím bankovního účtu. Zde se nabízí zpoplatněná advokátní či notářská úschova nebo založení jistotního účtu v bance, který také není zadarmo.

  • Na řadu přichází další poplatek ve výši 1 000 Kč, který je nutné zaplatit za kolek na návrh na vklad vlastnického práva do KN. Kdo ho bude platit, Vy nebo zájemce?

  • Budete muset zaplatit za vyhotovení znaleckého posudku nebo směrné hodnoty, které musíte doložit na FÚ. Pokud si nezvládnete sami připravit daňové přiznání k Dani z nabytí nemovitosti, budete muset využít služeb daňového poradce, který si tuto práci samozřejmě nechá zaplatit. Také musíte pohlídat nebo nejlépe sami doručit řádně vyplněné daňové přiznání vč. již zmíněného znaleckého posudku nebo směrné hodnoty a ověřené kopie kupní smlouvy s vkladovou doložkou včas na příslušný FÚ. Nesmíte zapomenout včas provést úhradu daně z nabytí nemovitosti.

  • Nyní přichází na řadu předání nemovitosti novému majiteli. Bude nutné, abyste zajistili přepis všech služeb, ať už na plynárnách, elektrárně či na bytovém družstvu. Pro Vás to znamená vyplnění příslušných formulářů a žádostí což Vás bude samozřejmě stát Váš čas.

Z výše uvedeného vyplývá, že za prodej nemovitosti bez RK musíte platit - ať už to jsou realitní servery, časopisy, advokát, znalec, KN, FÚ, atd. Také se musíte domluvit s kupujícím, které poplatky uhradíte Vy a které on... Je pravdou, že ne každá realitní kancelář Vám poskytne služby v odpovídající kvalitě a bez zbytečných nákladů pro Vás. Tým odborníků v REAL SPEKTRU to dokáže! Nemusíte se bát, že za kvalitnější realitní služby budete platit víc.


Michal Chemišinec je specialista na nábor bytů v Brně a okolí.

Michal Chemišinec
specialista na nábor bytů a RD
tel: +420 724 405 303
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: michal.chemisinec@realspektrum.cz


Jsme připravený Vám vysvětlit celý postup prodeje. Součástí našich služeb je příprava veškerých smluv a to ve spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří Muzikář & Partners. Pro bezplatné konzultace a poradenství se na mě neváhejte obrátit.

 

 

 
Petr Broža

specialista na nábor RD, chat a chalup
tel: +420 724 110 161
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: petr.broza@realspektrum.cz


Majitelům rodinných domů, rekreačních objektů a pozemků pomáhám s prodejem již od roku 2003. Vím, jak je důležité, aby celý realitní obchod proběhl bezpečně. Věřím, že oceníte mé zkušenosti s tržním posuzováním cen nemovitostí.