Prodej nemovitosti už neodkládejte, ceny jsou na maximu

Prodej nemovitosti už neodkládejte, ceny jsou na historickém maximu a čeká se jejich propad

Vyplatí se teď prodat nemovitost, nebo její cena ještě poroste? Právě na tuhle otázku hledá mnoho prodávajících odpověď. Ukazuje se, že ceny nemovitostí totiž stále rostou, a to navzdory pandemii COVID-19, nebo ochlazení trhu regulacemi České národní banky. Za rok 2020 se průměrná hranice hypotečního úvěru zvýšila na hranici 3 000 000 Kč – to je dosavadní rekord. Nastává tedy otázka, zda porostou ceny nemovitostí také v roce 2021, nebo přijde naopak ochlazení. 

Prodejte nemovitost raději hned, ceny jsou na maximu

Vývoj cen nemovitostí v roce 2020 ukázal, že rozhodně klesat nebudou. Přestože ceny nemovitostí stále rostou, zájem o ně neklesá. Právě naopak, zájem o nemovitosti je enormní, dokazuje to jednak situace na realitním trhu, ale zároveň překonaný rekord průměrné hranice hypotečního úvěru. Jednoznačně je nejlepší čas na prodej domu nebo bytu, protože právě teď můžete dostat skutečně nejvíc. Navíc se nemovitosti prodávají ve velmi krátkém čase. 

Při stanovování ceny se prodávající často splete. Pokud cenu přestřelí, může na prodej čekat několik měsíců, a pak musí zlevnit tak nějak od oka. V opačném případě se může stát, že o peníze přijde tím, že prodá pod cenou. Prodávejte tedy se zkušenými realitními kancelářemi, které přesně vědí, jak pro vás v dané době získat maximální cenu.

Proč už se nevyplatí čekat?

Ceny bytů v roce 2020 vzrostly o zhruba 430 000 Kč v porovnání s rokem 2019. Přitom už teď jsou ceny nemovitostí podle České národní banky nadhodnoceny asi o 15 až 20 %, a to s sebou samozřejmě ponese možná opatření. Předpokládá se, že banky začnou zvyšovat úrokovou sazbu, která je ještě stále rekordně nízko. Navíc se zpřísní podmínky pro získání hypotéky. Spolu s tím začne opadat zájem o hypotéky a nemovitosti se začnou mnohem hůře prodávat – v konečném důsledku to povede k ochlazení realitního trhu a stagnacipoklesu cen nemovitostí

Prodej nemovitosti bez starostí

Je tedy jasné, že čekat s prodejem nemovitosti se rozhodně nevyplatí a pro rok 2021 můžeme očekávat spíše klesající ceny nemovitostí. Ideální je oslovit odborníky, kteří vám s prodejem vašeho domu nebo bytu pomohou. Naše realitní společnost REAL SPEKTRUM je tady pro vás od roku 1991. Prodáme vaši nemovitost nejvýhodněji a průměrně pro vás získáme o 10 až 20 % více než konkurence.

Chcete získat odhad vaší nemovitosti zcela zdarma a nezávazně? Vyplňte níže uvedený formulář a očekávejte náš telefonát.


Informace o tom, jak zpracováváme osobní údaje, naleznete zde