Podnikejte v prostředí industriálního stylu. Bývalý cukrovar v Hrušovanech u Brna takové prostory nabízí.

Líbí se Vám industriální objekty ze začátku 20. století a hledáte pro své podnikání prostory ve velmi dobrém standardu? V objektu bývalé továrny cukrovaru v Hrušovanech u Brna budou Vaši zaměstnanci spokojeni.

Původní tovární budova cukrovaru, ve které se dnes nachází prostory pro výrobu a skladování, byla postavena v roce 1882. Cukrovar v Hrušovanech byl jedním z největších cukrovarů na Moravě a od svého založení byl rafinerií pod jménem „Rohrbacher Zuckerrafinerie Akc. Geselschaft“ se značkou „R.Z.R.“ Více než 40 let se zde zpracovával surový cukr, ze kterého se vyráběl cukr krystalový, moučka i kostky. Velké množství vyrobeného bílého zboží se vyváželo i do ciziny, především pak do Rakouska a Švýcarska. V důsledku hospodářské krize v roce 1929 byl provoz cukrovaru pozastaven.
Podnikatelské prostory v industriálním stylu – takové prostředí nabízí bývalý cukrovar v Hrušovanech u Brna.
Výrobní prostory a sklady v industriálním stylu nabízí bývalý cukrovar v Hrušovanech u Brna.
Hledáte pro své podnikání prostory s nádechem historie? Bývalý cukrovar v Hrušovanech u Brna pro Vás bude správnou volbou.

 
Až do roku 1940 sloužila budova jako obilné sklady a pohraniční pevnost pro vojenské jednotky. Na konci padesátých let proběhla rozsáhlá oprava všech budov a byla zde zahájena výroba cementového zboží. Ta se později přeměnila na Dřevařský závod, který se zabýval stavebním stolařstvím.

Podnikejte v prostředí industriálního stylu. V bývalém cukrovaru v Hrušovanech u Brna si vyberete z nabídky skladů a výrobních hal.

Koncem roku 1957 si převzal budovu cukrovaru do užívání závod Svit, který se zaměřoval na výrobu kožené a textilní obuvi. Závod Svit se velmi rychle rozrůstal. V roce 1986 zaměstnával téměř 2 100 pracovníků a vyrobilo se zde více než 10 miliónu párů obuvi. Po roce 1989 se zde vystřídaly další obuvnické firmy – Botex a Romika. Na začátku roku 1998 skončila firma Botex s vlastní výrobou. Až do roku 2004 zde ve ve výrobě obuvi pokračovala firma Romika, která na konci roku 1998 investovala do rekonstrukce výrobních hal. V současné době prostory využívají různé provozy a nachází se zde i sklady a výrobní prostory. 

Pokud tedy hledáte prostory pro své podnikání s nádechem historie a s výbornou dopravní dostupností, tak pro Vás budova bývalého cukrovaru v Hrušovanech budou správnou volbou. Tento industriální objekt je aktuálně z více než 60 % obsazený. K dispozici zde jsou poslední prostory pro výrobu a skladování s výměrou od 400 m2 do 6 000 m2, které jsou vedeny ve velmi dobrém standardu. Uzavřený areál, ve kterém jsou prostory umístěné, disponuje výbornou dostupností pro kamiony z D2 a R52, nachází se cca 10 minut jízdy autem z Brna a leží na vlakové trati Brno – Břeclav.


Sklady a výrobní prostory v bývalém cukrovaru v Hrušovanech u Brna si můžete pronajmout za 490 Kč/m2/rok. 


Pro více informací kontaktuje naše specialisty. Rádi Vám připraví nabídku na míru a zpracují pro Vás cenovou kalkulaci.

Ing. Radek Březina

specialista na prodej a pronájem skladů, výrobních hal a průmyslových areálů

volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: radek.brezina@realspektrum.cz


Ing. Vladimír Hnát

specialista na prodej a pronájem skladů, výrobních hal a průmyslových areálů

volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: vladimir.hnat@realspektrum.cz