Regionální hospodářská komora Brno spoluzaložila fond ADAX INVEST

Každý rozumný člověk se dnes zamýšlí nad svými investicemi, resp. zhodnocením úspor. Kánonem investic úspor je zejména jejich diverzifikace, v aktuální situaci vysoké inflace o to více. 

A proto se Regionální hospodářská komora Brno odhodlala k velmi neobvyklému a radikálnímu kroku: Spoluzaložila fond kvalifikovaných investorů ADAX Private Equity Fund SICAV a.s. (dále jen zkráceně ADAX INVEST). Podstatou fondu kvalifikovaných investorů je vklad v minimální výši 1 000 000,-Kč, přičemž fyzické osoby jsou po třech letech osvobozeny od daní a poplatků.

Velmi stručně řečeno je příběhem tohoto fondu nákup středně velkých českých a slovenských firem (zejména výrobních), přičemž se jedná o firmy fungující, které mají být součástí ADAX INVESTU natrvalo či na dlouhou dobu. Nejde tedy o spekulativní nákupy. Proč se zajímáme o středně velké firmy? Protože ty tvoří DNA naší ekonomiky! Pro lepší představivost, ADAX INVEST vlastně vytváří velmi sofistikovanou holdingovou strukturu. Jsme totiž přesvědčeni, že investice do private equity (akcií úspěšných firem) je v této inflační a nemocné době nejlepší ochranou majetku!

Asi si laskavý/á čtenář/ka v tuto chvíli klade 2 dotazy:

  1. A co tedy tento fond nabízí investorovi? Dovolím si Vám navrhnout klik na webovky našeho fondu: https://adaxinvest.cz/ .
  2. Proč se na Vás obracím prostřednictvím zpravodaje REAL SPEKTRA? Protože je tato skvělá a tradiční firma pevnou a trvalou součástí našeho podnikatelského ekosystému a společenského života. A protože se s jejím šéfem Tomem Koknou pohybujeme na stejné letové hladině, tak to prostě je.

A na závěr ještě pozor: Doufám, že se také setkáme na některém utkání našich červenobílých hochů v ADAX INVEST Areně!