Trendy, které hýbou světem kancelářských prostor

Módní trendy se netýkají pouze našeho šatníku. Stejně jako se vyvíjí bytový a interiérový design, i kancelářské prostory mají své aktuální trendy. Například?

Všechno pro člověka

Jako s veškerým užitým designem i v případě interiérů kanceláří
se klade maximální důraz na praktičnost a pohodlí, vzhledem k účelu prostor. „Sedavé zaměstnání“ se stává historií v kanceláři,
kde je myšleno i na možnost práce ve stoje. Klasický stůl může mít svou vyšší alternativu v podobě výškově nastavitelného stolu bez židle a občasné střídání pozic zlepší efektivitu práce i zdravotní důsledky takzvaných kancelářských profesí.

Dalším trendem, který se drží už poměrně delší dobu, jsou relaxační zóny a odpočinkové místnosti. Zaměstnanci mohou o přestávkách osvěžit mysl odpočinkem u květinové stěny nebo rozproudit krev stolním tenisem. Šikovný zaměstnanec by měl být především spokojeným zaměstnancem, což se ve výsledku pozitivně promítá i do firemních výsledků. Současné trendy tedy myslí především na jeho pohodlí ve smyslu usnadnění a přizpůsobení práce i prostor zmíněným potřebám.

Minimalismus stále vládne

Čisté a jednoduché linky, světlý design a minimum barev, jednoduchá praktičnost. Minimalismus stále vládne i na území komerčních prostor. Dominantní bílou barvu často doplňuje černá a odstíny šedi. Nejlepší výzdoba? Živé, pokojové květiny. Krom zdravotních benefitů a produkce kyslíku mají na svědomí i pozitivní vliv na lidskou mysl.  Živé rostliny jsou trendem ve výzdobě odpočinkových zón, kde mají formou zelených stěn především relaxační účel.

Nejmodernější společnosti myslí na ekologii

K současným trendům provozu jakýchkoliv prostor, patří zejména udržitelnost a ekologie. Na rozdíl od ostatních, vyjmenovaných designových trendů, na ekologii a udržitelnost je třeba myslet už při výběru nebo výstavbě komerčních prostor. Pečlivý výběr kanceláří se ale vyplatí a promítne se i do snížených výdajů za provoz. Jak vypadá dobrá volba v praxi?

GREEN BUILDING II. v AREALU SLATINA

Skvělou ukázkou ve smyslu úspory, udržitelnosti a ekologie je nově postavená kancelářská budova GREEN BUILDING II. Je to stavba
se dvěma A. První A přináleží ve třídě kancelářských budov, druhé
A odpovídá kategorii energetické náročnosti budovy. Kombinace vyspělých technologií, materiálů a tepelné akumulace vytváří mikroklima srovnatelné s těmi nejlepšími projekty. Jednou z velmi promyšlených částí projektu s pozitivním dopadem na ekologii
i snížení celkových nákladů za provoz, je nádrž na dešťovou vodu
o obsahu 1180 m3. Dešťová voda se využívá například ke splachování
a zalévání.

Chladící trámy a 1000 m3 betonu navíc se stará o vnitřní mikroklima
a stálou teplotu, nezávislou na venkovních výkyvech. Díky tomu je
k vytápění nutné mnohem nižší množství tepelné energie.
Na vyrovnané teplotě se podílí i štíty bez oken, díky kterým stíní fasáda
domu, a dvě vzduchotechnické jednotky, které si snáze poradí v případě, kdy se do jedné strany budovy opírá slunce, zatímco druhá je ve stínu.

Zájemci si zde mohou pronajmout kancelář s výměrou již od 34 m2 bez následných investic, stačí ji dovybavit nábytkem. Díky tomu, že tento projekt je nízkoenergetický, náklady na topení, chlazení a větrání činí pouze 19 Kč/m2/měsíc.

Více informací o pronájmu kanceláře v GREEN BUILDING II. naleznete ZDE.

Přistupujte k trendům komplexně

Současný design a trendy v kancelářských prostorech se rozhodně neodvíjí jen od zvolené barvy tapety. Čím komplexněji k současným trendům přistoupíte, tím lepší dopad to bude mít na prosperitu vaší společnosti. Ať už ve formě spokojenosti a efektivity zaměstnanců nebo celkové úspory na provozu prostor.

A jako bonus? Myslíte i na planetu a můžete se přidat k řadě nejmodernějších firem s etickou filozofií.