Developerský projekt BAVARIA v brněnských Jehnicích

Na místě bývalého pivovaru, jednoho z nejmodernějších v dobách Rakouska-Uherska, dnes vyrůstá nová výstavba s dotekem historie.  Z původního areálu zde zůstala pouze hlavní budova, která se po náročné rekonstrukci promění na lofotové byty.

Jedinečné bydlení na dosah přírody

 

Rezidence je situována do příjemného prostředí na severu Brna v městské části Jehnice uprostřed krásného lesoparku. Tato lokalita je velmi klidná, ale zároveň je plně občansky vybavená – v blízkosti je školka, škola, obchodní centrum i MHD, ale také cyklostezka nebo badmintonová hala. Splňuje tak velmi přísná kritéria dnešní doby – výbornou lokalitu i výjimečnost. Jelikož je komplex stavěn v části, kde je omezena možnost nové výstavby, je zaručeno příjemné prostředí bez ruchu velkoměsta.

Vybavení je ve vysokém standardu od prověřených dodavatelů. V nabídce jsou rodinné domy a byty s dispozicí 1+kk, 2+kk, 3+kk, 4+kk a ateliéry. Standardem jsou venkovní žaluzie, klimatizace nebo podlahové vytápění. Každý byt disponuje vlastní terasou nebo balkonem a sklepem. Je zde možnost dokoupení samostatné garáže nebo dvojgaráže se sekvenčními vraty v podzemních patrech bytových domů nebo venkovního parkovacího stání.

Můžete si přijít prohlédnout vzorový byt, který vznikl ve spolupráci se studiem Hanák a Bednář interiér, kde uvidíte standardní vybavení bytu – dveře, podlahy a koupelnu.

Lofty pro náročné

 

V historické budově právě vzniká 6 loftů. Nejmenší je s dispozicí 133 m² a největší má 269 m². Ve všech loftech budou zachovány původní prvky, jako jsou litinové sloupy, klenuté stropy, přiznané cihlové stěny, kovová táhla, dominantní skleněné posuvné dveře a přiznané krovy. Jeden z nich dokonce disponuje prosklenou střechou.

Z hlediska energetické náročnosti byty a rodinné domy odpovídají současným standardům skupiny
B – velmi úsporné, což se potom může projevit i na výsledných provozních nákladech, které pravděpodobně budou velmi nízké.

 

Více informací o projektu, naleznete ZDE.