Areál textilní továrny Vlněna nahradí kancelářské budovy

Bývalý průmyslový objekt a jeden ze symbolů industriálního Brna z 19. a 20. století mizí před očima. Nově se na ploše bezmála 42 tisíc m2, mezi ulicemi Dornych a Přízová, bude stavět až 80 000 m2 moderních kancelářských ploch.


Vše začalo v roce 1828, kdy se bývalý textilní areál začal budovat. Až do poloviny 19. století továrnu provozovala rodina Bouchnerů. V osmdesátých letech 19. století získala komplex do vlastnictví rodina Stiassni, která nechala vybudovat jeho druhou část. V té se nacházela nejmodernější přádelna ve střední Evropě. Továrna byla po druhé světové válce znárodněna a sloučena do národního podniku Vlněna. Tento rozsáhlý areál byl jako celek jedinečný a tvořily ho různorodé budovy. V roce 1997 byla ale výroba v areálu Vlněna ukončena a od té doby celý objekt chátrá.

Po zániku nebyl podnik schopen splácet své dluhy, a proto byl státem dosazen likvidátor a Vlněna se stala akciovou společností v likvidaci. V prosinci roku 2001 proběhla, prostřednictvím společnosti REAL SPEKTRUM, veřejná dražba, ve které bývalé prostory akciové společnosti koupily pražské firmy.

Současný majitel, developerská společnost CTP Invest, začala na jaře 2016 s demoličními pracemi. Palác Bouchnerů, který byl postaven v roce 1867, zůstane jako jediná budova z celého komplexu stát a bude pouze zrekonstruován. Projekt počítá se zástavbou celého areálu, ve kterém nově vyroste celkem deset budov s celkovou pronajímatelnou plochou až 82 000 m2. Vesměs se bude jednat o kancelářské prostory, v přízemí budou situovány obchody a restaurace. K dispozici bude také 1 150 podzemních parkovacích míst. S výstavbou by se mělo začít na jaře 2017, přičemž revitalizace areálu bude trvat deset až dvanáct let.


Neváhejte kontaktovat specialistu na pronájem kanceláří.

 

Specialista na pronájmy kanceláří v Brně

Mgr. Jan Dufek

specialista na pronájem kancelářských a obchodních prostor
tel.: +420 724 405 366
volejte zdarma: +420 800 800 099
e-mail: jan.dufek@realspektrum.cz

Velmi dobře znám brněnský realitní trh s kancelářskými plochami. Rád pro Vás připravím nabídku na míru a společně najdeme optimální řešení, které bude vyhovovat Vašemu podnikání.

 


Informace o tom, jak zpracováváme osobní údaje, naleznete zde.