Aktuální nálada na Brněnském trhu s kancelářemi

   

 Období klidové, dovolenkové pomalu končí a již nyní registrujme nárůst aktivity firem, které budou chtít nový rok otevírat v nových firemních prostorách. Firmy řeší daleko více než jen provozní náklady kanceláří. Jedním z témat v nadcházejících měsících bude bezesporu přístup jednotlivých pronajímatelů ke stanovování nových cen nájmů v souvislosti s výší inflace. Dále jsou aktuálně v kurzu energeticky méně náročné budovy, což je každopádně velmi řešené téma pro 4Q/2022 i vzhledem ke končícím fixacím s energetickými společnostmi.

Komerčních projektů přibývá

   Očekáváme poměrně zajímavé období v návaznosti na dostavbu komerčních projektů v letech 2023-2025 - Šumavská Tower, Titanium, Vlněna, Ponávka_A4, Czechner Factory Park nebo Cerit Science Park Šumavská. Vzhledem k souběhu realizace několika kancelářských objektů budou zajímavé související pobídky pronajímatelů, jako je například rent free fit-out contribution, a tedy velmi důležitá role nás jako zprostředkovatele. 

Spočítejte si, jak velkou kancelář potřebujete

 Vzhledem k někdy trochu nečitelnému růstu firem v následujících letech jsou častější potřeby opcí na další/větší prostory nebo plánované navýšení pronajímaných prostor již od startu. Pro tyto účely jsme za kooperace předních Brněnských interiérových projektantů vyvinuli kalkulačku potřeb klientů, kteří si tak snadno mohou spočítat svoji představu o velikosti potřebných kanceláří.

Aktuální přehled všech volných kancelářských prostor v Brně najdete na webu Donájmu cz.