Jak na přepis energií

Stali jste vlastníkem nemovitosti? Jednou z posledních formalit, které je potřeba vyřešit, je přepis energií z původního vlastníka na vás. K přepisu energií se přistupuje při předání nemovitostí, tedy jakmile jste na katastru nemovitostí zapsáni jako nový vlastník. Při předání nemovitostí strany sepisují předávací protokol, ve kterém zaznamenají mimo jiné stavy měřidel energetických médií. Správnému zapsání stavu médií věnujte dostatečnou pozornost – podle těchto stavů je provedeno vyúčtování přeplatků či nedoplatků.

            Nový vlastník nemovitosti si může zvolit, zda bude energie odebírat od stávajícího dodavatele, či zda přejde k jinému dodavateli, který mu nabídne výhodnější podmínky. Obecně bude zapotřebí doložit žádost o převod odběru energií (případně pak žádost o ukončení smlouvy původního zákazníka a smlouvu o připojení nového zákazníka, pokud se rozhodnete odebírat energie jinde) a doklad o vlastnictví k odběrnému místu (například kupní smlouvu nebo list vlastnictví) – zde však vždy záleží na podmínkách konkrétního dodavatele. Samotný přepis je možné vyřídit osobně, poštou či elektronicky – opět dle podmínek dané společnosti. 

            Naši zkušení makléři vám celý proces přepisu energií vysvětlí a vyplní s vámi všechny potřebné formuláře. V případě vašich dotazů k tomuto tématu se na nás neváhejte obrátit.


Informace o tom, jak zpracováváme osobní údaje, naleznete zde.